Pinger.pl

tech, life • 200 słów • 1 minuta czytania

Firma o2.pl uruchomiła swój klon twittera - pinger.pl. Pewnie chcą za konkurować z gg-owskim blipem. Założyłem sobie nawet konto na pingerze, ale nadal nie jestem przekonany do tego mini/micro blogowania, twittera, blipa, moblo i całej rzeszy tego typu serwisów. Jakoś nie czuję potrzeby korzystania z takich cudów.

Do tej pory serwisy te nie potrafią wygenerować zysków i zarobić, więc można się dziwić powstawaniu kolejnych klonów, chyba, że ktoś ma jakąś wizję i pomysł na zarobienie ;) Przekonamy się o tym za jakiś czas.

Można pingerować z komórki lub komunikatora Tlen.pl (dzięki odpowiedniej wtyczce). W sumie chyba blip, ani inny serwis, nie mają takiej bezpośredniej i dobrej integracji z komunikatorami. Przez to jest szansa, że pinger może trochę tortu podjeść konkurencji, ale nie będzie to zbyt oszałamiające.

Ale co by nie mówić, wtyczka ta jest beznadziejna - fatalnie wykonana, przez co przez moment przeszła mi myśl, aby zrobić coś lepszego, ale na szczęście minęła. Nie będę się z tym babrał, co mnie to w ogóle obchodzi.

Zrobię coś innego, lepszego, ale o tym kiedyś tam ;)

Wypadałoby teraz skończyć tę bibliotekę w C++ do obsługi API serwisu grono.net i wziąć się za ten plugin do Tlenu… i zgarnąć tego MacBooka :D

Komentarze (4)

MySZ avatar
MySZ
20071106-101603-mysz

przez co przez moment przeszła mi myśl, aby zrobić coś lepszego

Ta, każdego programistę nachodzi takie coś jak widzi spieprzony kawałek kodu… trzeba umieć z tym walczyć :P

MiB avatar
MiB
20071107-090149-mib

W sumie chyba blip, ani inny serwis, nie mają takiej bezpośredniej i dobrej integracji z komunikatorami.

Taaa… nie ma to jak ograniczyć się do jednego komunikatora. AFAIR Blip posiada swój numer GG oraz JID, przez co można go używać nie tylko przez Tlena i to bez wtyczek (kontakty mam na serwerze dostępne z każdego używanego przeze mnie komunikatora, aktualizowane automatem :) ).

A Blipa używam aby poprawić sobie humor - nie ma to jak rozmowa z kumplem siedzącycm po drugiej stronie biurka na różne głupie tematy (czasem nawet szef się dołączy :D).

Pozdrawiam

Oleg avatar
Oleg
20071209-125618-oleg

Przeciez Blip ma i mozliwosc komentowania za pomoca komorki (sms&mms) i z gg/jabbera i to jeszcze w czasie alpha testow tak było.

MalCom avatar
MalCom
20071209-225511-malcom

Nikt tego nie neguje, ale chyba poza komentowaniem jakiejś bardziej rozbudowanej funkcjonalności to nie ma? ;)
Zresztą mi to obojętne, z twitterowo-podobnych serwisów jedynie pingera używam, pisałem już kiedyś “dlaczego” - w sumie z przypadku.

A do blipa napiszę wtyczkę do Tlena - blipek, zaraz po pingerku ;) Ktoś mnie o nią prosił i “namawiał”, i będzie to ostatni plugin do tego IMa. Czas wrócić do poważniejszych projektów - xime :P

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/