Mini-Blog

tech, life • 166 słów • 1 minuta czytania

Hah! Wiem już do czego przyda mi się ten twitter-owy klon w wydaniu o2 ;)

Napiszę sobie wtyczkę do WordPressa i będę miał fajny, niezależny miniblog na devBlogu. Powiedzmy 10 ostatnich wiadomości. Nie będę musiał kombinować i trzymać tych danych u siebie, jak niektórzy robią (nie licząc tych desperatów, co zakładają specjalnie nowego joggera, aby na głównym jogu mieć mini).

Do tego jakiś prosty bot na xmpp lub tlenie do wygodnego i łatwego dodawania notek. No chyba, że kiedyś ta wtyczka od o2 (do pingera) będzie przydatna i funkcjonalna, bo swojej nie zamierzam pisać… Ale z drugiej strony, coś ciekawego, funkcjonalnego i fajnego do pingera czy blipa zawsze można sobie z nudów napisać ;)

To wszystko w swoim czasie, bo jak zawsze, wiecznie zajęty i zagubiony w kodzie jestem ;)

A tymczasem… dalej męczę się z libem do grona. Jak ja nie lubię za dużo kombinować, planować, rozmyślać nad interfejsem i abstrakcją, ale w sumie trzeba to zrobić, aby jakoś to wyglądało i było intuicyjne, używalne.

Komentarze (3)

BP avatar
BP
20071107-154806-bp

Plugin do Blipa byłby bardzo fajnym rozwiązaniem.

Natomiast opisywałem u siebie Pingera, włącznie z jego pluginem (patrz komentarz tam) i jest tragiczny.

Ja z Twoich projektów do Tlenu jestem bardzo zadowolony jako user, także czekam z niecierpliwością :)

MalCom avatar
MalCom
20071107-160551-malcom

Pluginu do pingera na pewno żadnego nie będę robił, o2 coś tam sobie babra, a jaki jest wszyscy widzą :P
Jedynie, jak będę miał chęci, to jakiś bot pod xmpp lub tlena można byłoby zrobić. To ułatwiłoby dodawanie notek do minibloga, ale to jak już pingera do WordPressa podepnę ;)

Odnośnie blipa, jak będzie zainteresowanie to jakąś prostą wtyczkę można zrobić, aczkolwiek obecnie jestem trochę zajęty…

Miło, że ktoś docenia prace ;)

BP avatar
BP
20071107-174611-bp

To ja wyrażam zainteresowanie :)

Jeżeli kiedyś miałbyś to w planach to takie opcje jak upload avatara, dodawania znajomych przez Blipa do wybranej przez nas grupy, blipowanie do tych kontaktów przez Tlen.

Pzdr.
B.

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/