O blogu

Czyli o tym dzienniku słów kilka...

MalLog (kiedyś MalDevBlog) jest moim skromnym blogiem, takim małym prywatnym miejscem w sieci, gdzie mogę bez żadnych ograniczeń, dzielić się swoimi przemyśleniami, wiedzą, doświadczeniem i zainteresowaniami. Prezentować wyniki swoich, nie zawsze ciekawych, eksperymentów, odkryć i analiz. Komentować boje, udręki, a czasami i świetną zabawę, z projektami, kodem, elektroniką, majsterkowaniem… a także tymi mniej technicznymi aspektami życia codziennego i otaczającego mnie świata.

Jest to mój mały osobisty dziennik, gdzie zapisuję to wszystko co uważam za warte odnotowania. Pamięć ludzka jest zawodna. Tyle ciekawych myśli, gdzieś z czasem umyka w otchłani. Wiele rzeczy człowiek po prostu zapomina. Dlatego warto dokumentować co ważniejsze myśli i wydarzenia ze swojego życia. Miło po kilku latach wrócić do lektury takich zapisków…

Początkowo był to typowy dev-blog, którego przewodnim tematem było IT, programowanie i trochę techniki (z różnymi małymi wyjątkami). Jednak z biegiem czasu, postanowiłem rozszerzyć tematykę, znieść bariery i przekształcić techniczny blog w typowy dziennik. I był to dobry pomysł, obecnie forma ta mi dużo bardziej odpowiada.

Piszę głównie dla siebie, ale gdy moja radosna twórczość kogoś interesuje, motywuje lub w czymkolwiek pomaga lub cieszy, to jest dodatkowy impuls do działania. Jeśli chciałbyś z tego powodu w jakiś sposób mnie wynagrodzić lub uszczęśliwić, to zerknij na moją wishlist-ę. Z kilku przydatnych rzeczy na pewno bym się ucieszył ;)