Allegro Seller Info 0.1.4

tech • 204 słowa • 1 minuta czytania

Na stronach Allegro coś zmodyfikowano i znów mój UserScript Allegro Seller Info przestał poprawnie działać. Szybka poprawka i nowa wersja (0.1.4) jest już dostępna na GitHubie.

Podobnie jak poprzednio, zmiany dotyczą pobierania lokalizacji sprzedającego. Na stronach aukcji nieco przetasowano zakładkę “Dostawa i płatność” i fragment kodu odpowiedzialny za sparsowanie i znalezienie tych informacji niestety poległ. Wcześniej większość tekstów, a szczególnie ten mnie interesujący, w zakładce z informacjami o dostawie, znajdował się w paragrafie, więc szukanie ograniczało się do wszystkich elementów z tagiem p. Obecnie tekst wylądował w zwykłym kontenerze div.

Poprawka tego problemu wydaje się banalna, ale jak widać na powyższych szczegółach commita, nie zdecydowałem się na prostą zmianę nazwy znacznika. Postanowiłem jednak spróbować zabezpieczyć się przed kolejnymi zmianami miejsca lub używanych znaczników HTML, dlatego szukanie tekstu następuje we wszystkich elementach potomnych.

Na szczęście sposób formatowania tekstu się nie zmienił i nadal szukany jest element z tekstem zaczynającym się od prefiksu “Wysyłka z:”. Oby to się nie zmieniało, wtedy jest szansa, że ta aktualna zmiana wystarczy na nieco dłużej, niezależnie od dalszych zmian w tej zakładce.

Poprawiona wersja skryptu znajduje się standardowo w moim gitowym repo UserScripts. Dzięki auto-aktualizacji skrypt powinien samoistnie zostać zaktualizowany do najnowszej wersji przez silnik używany do obsługi skryptów użytkownika.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/