Code Igniter - pierwsze starcie

tech • 219 słów • 2 minuty czytania

Moje pierwsze starcie z frameworkiem Code Igniter i programowaniem w PHP po dłuższej przerwie ;)

Mam do wykonania projekt i tak jakoś nie chce mi się znów od zera babrać ze wszystkim. Choć niby tylko dzięki temu mam nad wszystkim pełną kontrolę. Prawie jak w asemblerze. A tak BTW, może do asemblera znów powrócę za niedługo, ale to już inny temat.

Wracając do projektu, chcę to jak najprędzej i najłatwiej załatwić i przy okazji też jak najmniej się przy nim napracować. Tak, programiści to lenie. Nie chcę skupiać się na szczegółach, za to bardziej na głównych założeniach projektu i jego implementacji. Z drugiej strony przyda się znajomość jakiegoś frameworka. No i padło na Code Ignitera ;)

Ponoć jest łatwy, lekki i przyjemny. Po przejrzeniu manuala i pomocnych materiałów, doszedłem do wniosku, że w nim to za bardzo nie będzie za wiele zabawy z projektem. I mam nadzieję, że w kilka dni uda mi się wszystko wykonać.

Jakoś nie chętnie wracam do PHP po tym, jak pokochałem na dobre C++ ;)

Moim pierwszym projektem w Code Igniter, będzie taki mały serwis dla Biura Karier jednego z uniwerków. Akurat nie tego, gdzie obecnie studiuję i czasami bywam. Tak się złożyło, że kumpel zajmuje się założeniem tej instytucji na swojej uczelni i na mnie spoczął “zaszczyt” zajęcia się stroną i całym serwisem.

Komentarze (3)

renq avatar
renq
20070122-101144-renq

Też ostatnio zwróciłem uwagę na tego frameworka i po obejrzeniu prezentacji (blog w 20 minut, itp) stwierdziłem, że muszę go wypróbować. :) Niestety teraz prawie sesja - brak czasu.

Liczę, że napiszesz coś więcej o wrażeniach z używania CI. Głównie o wadach, bo zalety widać od razu…

MalCom avatar
MalCom
20070122-104751-malcom

Ponoć są też jakieś filmiki dostępne, prezentujące i ułatwiające prace. Ja tam żadnych filmików nie oglądałem :P

Jedyna może wada, jaka aktualnie mi się nasuwa na myśl, to brak wsparcia dla mod_rewrite, a dokładniej opcji/możliwości oparcia skracanych URLi tylko na nim. IMHO byłoby to szybsze i wydajniejsze rozwiązanie w stosunku do tych istniejących w frameworku ;)

kwiateusz avatar
kwiateusz
20070122-111826-kwiateusz

Mi również podoba sie ten FW, na razie błąd jaki znalazłem jest związany z usuwaniem całego cacheu bazy danych, ale tak świetny, łatwy i przystępny :D

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/