Code Igniter – pierwsze starcie

Moje pierwsze starcie z Code Igniter i programowanie w php po dłuższej przerwie ;)

Mam do wykonania projekt i tak jakoś nie chce mi się znów od zera babrać z wszystkim. Choć tylko dzięki temu mam nad wszystkim pełną kontrole, tak jak w asemblerze.

Btw
Do asemblera znów powrócę za niedługo, żeby za bardzo nie zapomnieć o nim, ale to już inny temat :P

Wracając do projektu, chcę to jak najprędzej i najłatwiej oraz najmniej się napracować przy tym. Tak, programiści to lenie. Nie chcę skupiać się na szczegółach, za to bardziej na głównych założeniach projektu i jego implementacji. Z drugiej strony przyda się znajomość frameworka jakiegoś ;)

Padło na Code Igniter.

Bardzo łatwy, lekki i przyjemny. Po przejrzeniu manuala i pomocnych materiałów, doszedłem do wniosku, ze za bardzo nie powinno być zabawy z tym czymś ;)
I mam nadzieje ze w kilka dni uda mi się wszystko zrobić

Jakoś nie chętnie wracam do php, po tym jak pokochałem C++ :P

Projektem, pierwszym projektem w Code Igniter będzie serwis dla Biura Karier pewnego uniwerku, dodam, że nie tego gdzie obecnie studiuję. Kumpel zajmuje się założeniem tej instytucji na swojej uczelni i na mnie spoczął los zajęcia się strona i całym serwisem.

Ciekawe uczucie być aminem/webmasterem, jakby nie patrzeć "konkurencyjnej", uczelni do tej gdzie się kształcę, ale to taka "pseudokonkurencja", bo każdy działa w swoim województwie.

3 thoughts on “Code Igniter – pierwsze starcie”

  1. Też ostatnio zwróciłem uwagę na tego frameworka i po obejrzeniu prezentacji (blog w 20 minut, itp) stwierdziłem, że muszę go wypróbować. :) Niestety teraz prawie sesja – brak czasu.
    Liczę, że napiszesz coś więcej o wrażeniach z używania CI. Głównie o wadach, bo zalety widać od razu…

  2. Ponoć są tez jakieś filmiki dostępne, prezentujące i ułatwiające prace.
    Ja tam żadnych filmików nie oglądałem :P

    Jedyna może wada, jaka aktualnie mi się nasuwa na myśl to brak wsparcia mod_rewrite,a dokładniej opcji/możliwości oparcia skracanych urli tylko na nim. IMHO byłoby to szybsze i optymalniejsze rozwiązaniem w stosunku do tych istniejących w frameworku ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *