Widget VideoDownloader

Udało się! Wreszcie napisałem swojego pierwszego widgeta dla Opery!

VideoDownloader, taką nosi nazwę, pozwala w łatwy sposób zapisać na swój dysk pliki video publikowane w necie w formacie .flv, w popularnych serwisach tego typu (Google Video, Putfile, YouTube... etc). Jest on oparty na silniku videodownloader.net.

Inspiracją do stworzenia tego widgeta jest konkurs widgetowy i jego nagroda, o której pisałem w notce Widget za 3000 euro dla Opery oraz istnienie rozszerzenia VideoDownloader dla Fx, umożliwiającego w łatwy sposób pobierać klipy video z popularnych serwisów udostępniających je strumieniowo.

Skoro Firefox ma swojego VideoDownloadera to Opera też powinna i wziąłem się do roboty ;)

Widget ten powstał w ciągu dwóch dni luźnej pracy. Nie jest on zbyt skomplikowany, aczkolwiek w pełni funkcjonalny i przejrzysty. Do pobierania danych wykorzystuje Ajaxa.

videodownloader

Właśnie został uploadowany na widgets.opera.com. Aktualnie czekam na zaakceptowanie go, wtedy podzielę się linkiem i każdy będzie mógł sobie go pobrać, przetestować, korzystać z niego i oczywiście promować :D

Dodano 2006-06-27 @ 14:28:18

Mój widget VideoDownloader został już zaakceptowany! Trochę długo im to zajęło to przetestowanie i zaakceptowanie w porównaniu do innych widgetów. Ale ważne, że już zostało to dokonane i został opublikowany w katalogu wtyczek Opery - VideoDownloader. Zachęcam wszystkich do przetestowania, dzielenia się uwagami i promowania :)

7 thoughts on “Widget VideoDownloader”

  1. Super, tego mi właśnie brakowało. Niedawno ściągnąłem rozszerzenie do Firefoksa, na szczęśćie Opera okazała się lepsza. Zresztą nie pierwszy raz :-)

  2. Jest podobny widżet, tyle że o większych możliwosciach: Resource Grabber.
    Fakt, graficznie moze nie jest to pierwsza liga, ale funkcjonalność ma nie zgorsa.
    Cuz….widac 3,000e nie tak latwo zarobić ;)
    Zycze powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *