Widget VideoDownloader

Udało się! Wreszcie napisałem swojego pierwszego widgeta dla Opery!

VideoDownloader, taką nosi nazwę, pozwala w łatwy sposób zapisać na swój dysk pliki video publikowane w necie w formacie .flv, w popularnych serwisach tego typu (Google Video, Putfile, YouTube... etc). Jest on oparty na silniku videodownloader.net.

Inspiracją do stworzenia tego widgeta jest konkurs widgetowy i jego nagroda, o której pisałem w notce Widget za 3000 euro dla Opery oraz istnienie rozszerzenia VideoDownloader dla Fx, umożliwiającego w łatwy sposób pobierać klipy video z popularnych serwisów udostępniających je strumieniowo.

Skoro Firefox ma swojego VideoDownloadera to Opera też powinna i wziąłem się do roboty ;)

Widget ten powstał w ciągu dwóch dni luźnej pracy. Nie jest on zbyt skomplikowany, aczkolwiek w pełni funkcjonalny i przejrzysty. Do pobierania danych wykorzystuje Ajaxa.

videodownloader

Właśnie został uploadowany na widgets.opera.com. Aktualnie czekam na zaakceptowanie go, wtedy podzielę się linkiem i każdy będzie mógł sobie go pobrać, przetestować, korzystać z niego i oczywiście promować :D

7 thoughts on “Widget VideoDownloader”

 1. Super, tego mi właśnie brakowało. Niedawno ściągnąłem rozszerzenie do Firefoksa, na szczęśćie Opera okazała się lepsza. Zresztą nie pierwszy raz :-)

 2. Jest podobny widżet, tyle że o większych możliwosciach:
  Resource Grabber
  Fakt,graficznie moze nie jest to pierwsza liga,ale funkcjonalność ma nie zgorsa.
  Cuz….widac 3,000e nie tak latwo zarobić ;)
  Zycze powodzenia

 3. no wlasnie jest mozliwosc jakos ze tak powiem latwo i szybko przerobic flv na avi lub mpg wiem sa do tego rozne konwertery ale wiekszosc z nich to lipa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *