Walidacyjne poprawki

Poprawiłem dziś reszte designu, jakiekolwiek błedy będę teraz usuwał na bieżąco. Wszystkie generowane podstrony devbloga powinny „przebiec” validacje xHTML i CSS bez żadnych błędów, przynajmniej te strony co walidowałem nie wykazywały takich skłonności do wypluwania errorów w składni XHTML :)

Włączyłem i ustawiłem generowanie łatwych i funkcjonalnych linków, opcja oparta na mod_rewrite jest częscią WordPressa. Teraz wszystkie linki są łatwiejsze i funkcjonalniejsze od tych php’owskich z get’em w adresie i łatwiej indexowalne przez boty wyszukiwarek.

Zmieniłem konwertowanie stron devbloga z UTF-8 na ISO-8859-2, przy tej zmianie musiałem dotychczasowe notki i inne dane w bazie mysql przekonwertować do nowego kodowania, troszkę czasu mi to zajeło, ale wreszcie odpowiednie kodowanie naszego rodzimego języka.

Zrobiłem sobie również 2 buttony, takie prościutkie, na początek dobre. Jak kiedyś znajdę trochę czasu na takie rzeczy to może sie pojawią jakieś profesionalniejsze :P
Jakieś staty i licznik odwiedzin przydałby się jeszcze… pomyslimy nad tym…

Mam też pomysł na skrypcik/plugin do WordPressa, który podobnie do znanego serwisu www.jogger.pl, umożliwiałby publikowanie notek z poziomu klienta jabbera. Gdzieś na necie widziałem classe w php do obsługi protokołu jabbera, więc myśle, że coś może z tego będzie :) oczywiście jak będzie czas na to :P

Wrrr, za oknem ok. -20 stopni… wrrr… ciekawe jak długo jeszcze będą nas meczyc takie syberyjskie mrozy…

2 przemyślenia nt. „Walidacyjne poprawki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *