Walidacyjne poprawki

Poprawiłem dziś resztę designu, jakiekolwiek błędy będę teraz usuwał na bieżąco. Wszystkie generowane podstrony devbloga powinny "przebiec" walidację xHTML i CSS bez żadnych błędów. Przynajmniej te strony co walidowałem nie wykazywały takich skłonności do wypluwania błędów w składni XHTML-a :)

Włączyłem i ustawiłem generowanie łatwych i funkcjonalnych linków, opcja oparta na mod_rewrite jest częścią WordPressa. Teraz linki są łatwe i bardziej funkcjonalne od tych PHP-owskich z GET-em w adresie. Powinny też być łatwiej indeksowane przez boty wyszukiwarek.

Zmieniłem konwertowanie stron devbloga z UTF-8 na ISO-8859-2, przy tej zmianie musiałem dotychczasowe notki i inne dane w bazie mySQL przekonwertować do nowego kodowania, troszkę czasu mi to zajęło, ale wreszcie odpowiednie kodowanie naszego rodzimego języka.

Zrobiłem sobie również 2 przyciski, takie prościutkie (na początek dobre). Jak kiedyś znajdę trochę czasu na takie rzeczy to może się pojawią jakieś bardziej pro :P

Jakieś staty i licznik odwiedzin przydałby się jeszcze... pomyślimy nad tym...

Mam też pomysł na skrypcik/plugin do WordPressa, który podobnie do znanego serwisu www.jogger.pl, umożliwiałby publikowanie notek z poziomu klienta jabbera. Gdzieś na necie widziałem klasę w PHP do obsługi protokołu jabbera, więc myślę, że coś może z tego będzie :)

Wrrr, za oknem ok. -20 stopni... wrrr... ciekawe jak długo jeszcze będą nas męczyć takie syberyjskie mrozy...

4 thoughts on “Walidacyjne poprawki”

  1. No dobra, poprawiłem wreszcie formatowanie komentarzy. Jednak były one zbyt ciemne i w ogóle jakoś nie pasowały do całości. Myślę, że teraz lepiej komponują się z zawartością stron i są bardziej widoczne :)

    Poprawiłem też kilka innych błędów i zoptymalizowałem całość designu co powinno nieco usprawnić ładowanie stron oraz korzystanie z DevBloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *