Walidacyjne poprawki

tech • 206 słów • 1 minuta czytania

Poprawiłem dziś resztę szablonu, jakiekolwiek błędy będę teraz usuwał na bieżąco. Wszystkie generowane podstrony devbloga powinny “przebiec” walidację xHTML i CSS bez żadnych błędów. Przynajmniej te strony co walidowałem nie wykazywały skłonności do wypluwania błędów w składni XHTML-a :)

Włączyłem i ustawiłem generowanie łatwych i funkcjonalnych linków, opcja oparta na mod_rewrite jest częścią WordPressa. Teraz linki są łatwe i znacznie czytelniejsze od tych PHP-owskich z GET-em w adresie. Powinny też być łatwiej indeksowane przez boty wyszukiwarek.

Zmieniłem konwertowanie stron devbloga z UTF-8 na ISO-8859-2, przy tej zmianie musiałem dotychczasowe notki i inne dane w bazie MySQL przekonwertować do nowego kodowania. Trochę czasu mi to zajęło, ale wreszcie jest odpowiednie kodowanie naszego rodzimego języka.

Zrobiłem sobie również 2 przyciski, takie prościutkie (na początek dobre). Jak kiedyś znajdę trochę czasu na takie rzeczy to może się pojawią jakieś bardziej pro :P

Jakieś staty i licznik odwiedzin przydałby się jeszcze… pomyślimy nad tym…

Mam też pomysł na skrypt/plugin do WordPressa, który podobnie do znanego serwisu www.jogger.pl, umożliwiałby publikowanie notek z poziomu klienta Jabbera. Gdzieś na necie widziałem klasę w PHP do obsługi protokołu Jabbera, więc myślę, że coś może z tego będzie :)

Wrrr, za oknem około -20 stopni… ciekawe jak długo jeszcze będą nas męczyć takie syberyjskie mrozy…

Komentarze (4)

monica avatar
monica
20060123-041833-monica

Ojj będą mrozy męczyć.. cierp za tą rozmowę naszą przez telefon rok temu :D ;) :*

kuba avatar
kuba
20060126-000106-kuba

mozna dodawac notki do WP za pomocą jabbera ;]

p0p88 avatar
p0p88
20060127-175345-p0p88

moze bys tak cos zrobil z komentarzami , nie uwazasz ze sa zbyt malo widoczne ? :P

MalCom avatar
MalCom
20060130-211613-malcom

No dobra, poprawiłem wreszcie formatowanie komentarzy. Jednak były one zbyt ciemne i w ogóle jakoś nie pasowały do całości. Myślę, że teraz lepiej komponują się z zawartością stron i są bardziej widoczne :)

Poprawiłem też kilka innych błędów i zoptymalizowałem całość designu co powinno nieco usprawnić ładowanie stron oraz korzystanie z DevBloga.

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/