Tlen przez PHP

tech • 183 słowa • 1 minuta czytania

Myśląc nad ostatnim pomysłem dotyczącym publikowania notek za pomocą Jabbera i przeglądając klasę do obsługi tego protokołu w PHP (class_jabber_php-0.4.2) wpadłem na nowy genialny pomysł. Mianowicie na napisanie podobnej klasy do obsługi protokołu Tlena :)

Znalazłem gdzieś na forum rozwiązanie dotyczące publikacji notek na WP korzystając z Jabbera. Ktoś już napisał bota, który wykorzystuje Jabbera do publikowania wpisów na WordPressie. Ale chyba i tak sam coś spróbuję napisać do publikacji notek. Może nie będzie to na Jabberze, ale na Tlenie.

Przeglądając dokumentację WP dowiedziałem się, że silnik ten ma wbudowane opcje do automatycznej publikacji wykorzystując m.in email lub wap. Choć przez email trochę jest to utrudnione, ponieważ skrypt sprawdzający skrzynkę pocztową musi być co jakiś czas uruchamiany, ale można to rozwiązać kilkoma metodami.

Najlepszy sposób podsunęła mi Neutrinka, która zastosowała go w swoim bocie ircowym. Polega to na wykorzystaniu procmail’a i utworzeniu jednego pliku w katalogu domowym. Zasada funkcjonowania tego w uproszczeniu jest taka, że przyjście dowolnego emaila na odpowiednią skrzynkę uruchomi odpowiedni skrypt PHP przekazując do niego zawartość tegoż emaila.

Dziękuję Neutrince za podsunięcie tego rozwiązania. Kiedyś opiszę szerzej to rozwiązanie :)

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/