Tlen przez php

Myśląc nad ostatnim pomysłem dotyczącym publikowania notek za pomocą Jabbera, przeglądając klasę do obsługi protokołu Jabbera [class_jabber_php-0.4.2] wpadłem na nowy pomysł. Mianowicie na napisanie podobnej klasy do obsługi protokołu Tlena :)

Znalazłem gdzieś na forum rozwiązanie dotyczące publikacji notek na WP korzystając z Jabbera. Ktoś już napisał bota, który wykorzystuje Jabbera do publikowania wpisów na WordPressie. Chyba i tak napiszę coś do publikacji notek. Może nie będzie to na Jabberze, ale na Tlenie.

Przeglądając dokumentacje WP dowiedziałem się, że silnik ten ma wbudowane opcje do automatycznej publikacji wykorzystując m.in email lub vap :) Choć przez email trochę jest to utrudnione, ponieważ skrypt sprawdzający skrzynkę pocztową co jakiś czas musi być uruchamiany.

Można by to rozwiązać kilkoma metodami, ale najlepszą podsunęła mi Neutrinka. Zastosowała je w swoim bocie ircowym. Polega ono na wykorzystaniu procmail'a i utworzeniu jednego pliku w katalogu domowym. Zasada funkcjonowania tego w uproszczeniu jest taka, że przyjście dowolnego emaila na odpowiednią skrzynkę uruchomi odpowiedni skrypt PHP przekazując do niego zawartość tego emaila.

Dziękuje Neutrince za podsunięcie tego rozwiązania, mądra z niej dziewczyna, zawsze doradzi i pomoże... Kiedyś opiszę szerzej to rozwiązanie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *