Tlen przez php

Myśląc nad ostatnim pomysłem dotyczącym publikowania notek za pomocą jabbera, przegladając klase do obsługi protokołu jabbera [class_jabber_php-0.4.2] wpadłem na nowy pomysł. Mianowicie na napisanie klasy do obsługi protokołu tlena :) Wieczorem nad tym pomyślę głebiej i popróbuje :)

Znalazłem gdzieś na forum, rozwiązanie dotyczące publikacji notek na wp korzystając z jabbera. Ktoś już napisał skrypcik/bota, który wykorzystuje jabbera do publikowania notek na Wordpressie.

Chyba i tak napisze coś do publikacji notek, moze nie bedzie to na jabberze a na tlenie :P
Przeglądając dokumentacje WP dowiedziałem się, że silnik ten ma wbudowane opcje do automatycznej publikacji wykorzystując m.in email lub vap :) Choć przez email trochę jest to utrudnione, ponieważ skrypt sprawdzający skrzynke pocztową co jakiś czas musi być uruchamiany. Można by to rozwiązać kilkoma metodami, ale najlepszą podsuneła mi Neutrinka. Zastosowała je w swoim bocie ircowym. Polega ono na wykorzystaniu procmail’a i utworzeniu jednego pliku w katalogu domowym. Zasada funkcjonowania tego w uproszczeniu jest taka, że przyjście dowolnego maila na odpowiednia skrzynkę uruchomi odpowiedni skrypt php przekazując do niego zawartość tego emaila.

Dziękuje Neutrince za podsunięcie tego rozwiązania, mądra z niej dziewczyna, zawsze doradzi i pomoże… Kiedys opisze szerzej to rozwiązanie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *