Google zaczyna ssać…

Google jest bardzo oburzone i ma problem do Microsoftu. Wszystko przez to, że Microsoft w najnowszej wersji swojego produktu, przeglądarki Internet Explorer, umieścił swoją wyszukiwarkę MSN Search jako domyślną na pasku narzędziowym. Jest to raczej normalne i typowe zachowanie. Przecież każdy wykorzystuje swoje rozwiązania i stara się je wdrażać tam gdzie to możliwe, a tym bardziej w swoim produkcie.

Niestety przedstawiciele firmy Google Inc. domagają się, by podczas instalacji IE7 pojawiało się pytanie, którą wyszukiwarkę ustawić jako domyślną. Twierdzą, że chodzi im przede wszystkim o wolność wyboru użytkownika.

Jeśli im tak bardzo chodzi o tą "wolność" użytkownika to dlaczego Google nie domaga się wyboru wyszukiwarki przy instalacji przeglądarek innych producentów? Bo po co mają to robić, skoro w FireFoxie i Operze pasek wyszukiwarki obsługuje domyślnie silnik Google.

Jest to absurd, jak Google może czegoś takiego wymagać od MS?

Moim zdaniem Google wszędzie się pcha i wszędzie chce być liderem. Niestety, nie zawsze jest tak jakby się chciało. Google staje się typowym monopolistą... wkrótce takim gigantem jak Microsoft czy TPsa i przestaną się liczyć z zdaniem klientów :P

Osobiście to z produktów Google jedynie mogę pochwalić Gorups.Google, z tego korzystam, bo jest to naprawdę bardzo dobre narzędzie. Posiada obszerne archiwum grup usenetowych, bodajże od 1988 roku :) No i wyniki z wyszukiwarki też czasem sobie przejrzę :)

Zresztą i tak prawie wszystkie produkty Google są oznaczone mianem wersji "beta". Niektóre juz od kilku lat pozostają betami i nic się nie zmienia. Niech się skupią na jednym kierunku i rozwijają to co potrafią najlepiej, a nie wszędzie się wcinać z wersją beta, żeby tylko zaistnieć :]

Google zaczyna ssać... oby się nie zakrztusiło...

BTW
W niedzielę firma Amazon.com zrezygnowała w swoim serwisie wyszukiwawczym A9.com z silnika Google na rzecz Windows Live. Silnik Google został usunięty w związku z wygaśnięciem kontraktu.

3 thoughts on “Google zaczyna ssać…”

  1. MalCom nie znasz sie… poza tym google na to zasluzylo… Microsoft tez lepiej niech sie zajmie tym co robi najlepiej czyli… niech sie chowa przed potega linuksa i open sourcowego oprogramowania ]:-> Takie jest moje zdanie. microsoft tez sie wpie***la tam gdzie nie trzeba. Zrobilo se kiczowaty system to niech go poprawia bo dziala jak beta a on sie pcha tam gdzie go nie prosza.
    Masz pierwszy koment :P

  2. just lol ^^

    eh.. Malcom Malcom… pominales istotny fakt ze bety googla sa zazwyczaj i tak lepsze niz releasy „prawdziwych” firm softwareowych typu MS

    … dales sie wkrecic propagandzie microsoftu, zamerykanizowales sie ^^ , nie bronie open source bo nie musze, sam uzywam debiana i win2k zaleznie od potrzeby.
    Niedawno miales problem z Firefoxem i przegrzebuajc internet znalazles dziure (ktora zdaje sie poprawiono), powiedzmi czemu nie ekscytujesz sie tak dziurami w IE ? Czyzbys ulegl nowej modzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *