advAJAX, IE i „a”

Dziś miałem małe jazdy z powodu błędu, który nagle zaczął mnie "molestować" pod IE przy wykorzystaniu obiektu advAJAX (najlepsza polska biblioteka wspomagająca obsługę obiektu XMLHttpRequest i ułatwiająca wykonywanie zapytań AJAX).
Wszystko ładnie działało, aż do pewnego czasu, w którym to pojawił się błąd. Gdy w jakieś funkcji JavaScript odwoływałem się do obiektu advAJAXa to pod IE dostawałem błąd:

Obiekt nie obsługuje tej właściwości lub metody

Dziwiłem się i wkurzałem, nerwy ponosiły, bo wszystko działało i nagle się zje*ało :/ Wszystko było w innych przeglądarkach ok, prócz IE i pojawiającego się w niej błędu :/

Kombinowałem z kodem, usuwałem, wywalałem, prawie cały kod wywaliłem i błąd nadal się pojawiał. Gdy odwołanie do advAJAXa przeniosłem poza funkcję to błąd zniknął.

Dziwny błąd, dziwna sprawa…

Poruszyłem nawet ten temat na forum php.pl, ale nikt nie zdążył zareagować.
Wreszcie po bojach, załamaniach, atakach i napadach wściekłości i bezradności udało mi się zidentyfikować źródło błędu.

Przyczyna tego stanu rzeczy był element, a dokładniej div z identyfikatorem "a" (<div id="a">) znajdujący się w dokumencie HTML, to on był przyczyną pojawiającego się błędu w IE.
Dalej nie wiem, jaki to ma związek z tym, co się działo, ale po zmianie na inny lub usunięciu wszystko wróciło do normy.
Jest to dziwny przypadek, bo tylko, gdy adxAJAX znajdował się w funkcji był problem, gdy poza nią owego problemu nie było.
Dlaczego akurat "a"?

Swoją drogą to Microsoft "wymyslił" obiekt XMLHTTP ;)

One thought on “advAJAX, IE i „a””

  1. Witam odpowiedz na problem z „a” jest w funkcji
    advAJAX.scan ale co robi dokladnie funkcja to nie wiem narazie sam rozgryzam advajax

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *