Allegro Seller Info 0.1.6

tech • 197 słów • 1 minuta czytania

Gdy zamiast lokalizacji sprzedającego na liście ofert pojawia się znamienne [object Object] to wiedz, że coś znów się dzieje niepokojącego na stronach Allegro, co będzie wymagało poprawek w twoim skrypcie UserJS. I tak oto nowe wydanie skryptu - 0.1.5. A co w nim nowego?

Przede wszystkim dostosowałem pobieranie lokalizacji użytkownika do wprowadzonych zmian w strukturze obiektów i elementów. Do tej pory pole o nazwie location zawierało stringa z miejscowością (lub czymkolwiek co sobie wpisał sprzedający w danej aukcji), a obecnie jest to prosty obiekt zawierający nieco więcej informacji o lokalizacji:

location={
  "country":"PL",
  "city":"Warszawa",
  "popover":{
    "text":"Warszawa"
  }
}

Zmiana wydaje się symboliczna, bo wystarczyło dodać odwołanie do city w ${item.location}, które znajduje się w miejscu składania treści wstawianego elementu.

Oprócz tego pojawiła się też inna drobna zmiana w kodzie dotyczącym “wykrywania” strony z ofertą. Znów kilka razy natrafiłem na problem związany z brakiem zmiennej __PROPS__ALLEGRO_SHOWOFFER_SUMMARY__, więc postanowiłem dodać dodatkową alternatywną nazwę zmiennej:

// strona z opisem aukcji
if (window.__PROPS__ALLEGRO_SHOWOFFER_SUMMARY__ || window.__PROPS__ALLEGRO_SHOWOFFER_DESCRIPTION__)
{
}

To powinno ustrzec przed podobnymi problemami w przyszłości i pozwolić poprawniej wykrywać stronę z opisem oferty.

Aktualna wersja dostępna w repo UserScripts. Auto-update w systemach obsługi UserScript-ów powinien sam zaktualizować skrypt do tej najnowszej wersji.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/