C++0x nadchodzi!

tech • 170 słów • 1 minuta czytania

Jak podaje Herb Sutter na swoim blogu w ostatniej notce “September 2008 ISO C++ Standards Meeting: The Draft Has Landed, and a New Convener”, draft nowego standardu C++ jest już dostępny publicznie do pobrania: N2798. Jedynie można spodziewać się jeszcze jakichś małych poprawek błędów i usprawnień w stosunku do tego dokumentu.

Pozostaje już tylko cierpliwie czekać na finalną wersję i na twórców kompilatorów.

Aczkolwiek, większość liczących się kompilatorów na rynku już wspiera w jakimś stopniu większość nowego standardu, ale na oficjalne, pełne wsparcie trzeba będzie poczekać pewnie jakiś czas po opublikowaniu finalnej wersji standardu.

Pojawiło się też 10-te wydanie środowiska i kompilatora C++ firmy Microsoft w wersji CTP, o czym informują developerzy na blogu: Visual Studio 2010 CTP released. Można sądzić po nazwie, że wersja finalna pojawi się już nie długo ;)

Oczywiście dla niewtajemniczonych będzie to wersja 10, aczkolwiek ta liczba nie jest w żaden sposób związana z rokiem 2010 znajdującym się w nazwie produktu. To kolejna wydana wersja środowiska - VC2k5 to było VC8, a 2k8 - VC9.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/