Pierwszy rok MalDevBloga

tech, life • 232 słowa • 2 minuty czytania

Dzisiaj obchodzimy pierwsze urodziny tego bloga. To właśnie 15 stycznia 2006 roku pojawił się pierwszy wpis na MalDevBlogu. Od tego czasu wiele się zmieniło, nadal zmienia i pewnie jeszcze zmieni.

Nie będę tutaj wywodził się na tematy artystyczne, ani o tym ile procent odwiedzających używa takiej przeglądarki lub systemu, jacy są gorsi, a jacy lepsi… Każdy używa tego, co mu odpowiada i w czym się mu najlepiej pracuje! Tak, o gustach się nie dyskutuje… W takim razie, chyba nie mam już nic do powiedzenia. Nie chcę zanudzać statystykami, podsumowaniami i tego typu pierdołami ;)

Chociaż jest jeszcze jedna sprawa. Podtytuł bloga “just another php programmer” trzeba będzie zmienić na coś w stylu “just another programmer” bądź “software engineer” lub “software developer”. Zakładając devbloga głównie pisałem kody w PHP. Dalej uważam go za bardzo dobry język do tworzenia stron, ale nie tylko… To jednak ostatnio dużo czasu poświęcam na C++, a niedługo jeszcze chciałbym też pobawić się asemblerem. Dlatego teraz z niechęcią odchodzę od CPP, jak mam coś zrobić w PHP, czy innym języku.

Prócz tego zdobyłem już trochę wiedzy i doświadczenia w programowaniu w innych językach i technologiach. Za chwilę może się okazać, że tak naprawdę to we wszystkim już próbowałem coś zakodować, albo chociaż trochę liznąłem dany język, czy bibliotekę. W końcu jestem tylko programistą, a może aż?

Jak to kiedyś określił znajomy programista: “…on jest programistą - wyższa forma życia…”.

Komentarze (2)

OSKAr avatar
OSKAr
20070116-190059-oskar

Najlepszego ;-)

Lanooz avatar
Lanooz
20070117-174203-lanooz

To ja, spóźniona co prawda, również życzę wszystkiego najlepszego :)

Dużo ludzi w tym okresie blogi pozakładało…ciekawe zjawisko..:>

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/