Zyski Firefoxa

tech, life • 166 słów • 1 minuta czytania

Ciekawi Was ile zarabia Mozilla na swoim flagowym open-source-owym produkcie? Informacje zamieszczone na kilkunastu witrynach podają sumę rzędu 72 milionów dolarów!

Tak, tyle Mozilla Corporation zarobiła w 2005 roku dzięki swojej przeglądarce. Prognozy na bieżący rok również wyglądają bardzo imponująco. Źródłem tych informacji ma być Google.

Wszystko za sprawą boksu Google Search standardowo umiejscowionego w prawym górnym rogu przeglądarki. Za każde kliknięcie w reklamy sponsorowane ze strony wyników wyszukiwania Mozilla Corporation otrzymuje swoją prowizję. Można powiedzieć, że zarabiają na użytkownikach, a na pewno dzięki nim.

Opera również zaczęła współpracę z Google, dokładnie na tej samej zasadzie co Firefox. Dzięki temu w zeszłym roku zrezygnowała z opłat za korzystanie z przeglądarki. W pierwszym półroczu 2005 roku Opera zarobiła dzięki Google 900 tys. dolarów.

To dobitnie pokazuje, co pewnie nie dziwi już nikogo, że największe kokosy w Internecie zarabia się na reklamach. Bardzo dobrze udowadnia też to, że na projektach Open-Source również można zarobić wielką kasę i wcale nie musi to być tylko płatne wsparcie, czy dodatkowe usługi.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/