Plugins in MalDevBlog

W ciągu kilku ostatnich dni wpakowałem do DevBloga kilka fajnych pluginów, które były mi potrzebne i w jakimś stopniu poprawiły jego funkcjonalność i estetykę. Zaimplementowałem kilka pluginów, m.in. dodających nowe funkcje ułatwiające przeglądanie i zapoznawanie się publikacjami, notkami. Są to opcje m.in. drukowania notki, wysłyki kopi znajomemu przez e-mail, czy PostRatings do oceniania publikacji… :)
Prócz tego wpakowałem jeszcze jakieś szersze statystyki DevBloga.

Wkomponowałem prócz tego Gravatara do komentarzy, nawet efekt ładnie wyszedł, świetnie sie to prezentuje i czytelnie :) Gravatar to „Globalny Avatar”, który zostaje wyświetlany na blogach lub stronach, gdzie pozostawiasz swoje wpisy lub komentarze. Oczywiście musi zostać tam zaimplementowany odpowiedni kod obsługi gravatara, aby nasz avatarek się ukazał na odwiedzanej stronie, gdzie pozostawilismy swój ślad.

Wreszcie dodałem obsługę kodów źródłowych w poście wraz z kolorowaniem składni opartym na skrypcie GeSHi, wszystko dzięki pluginowi Code Snippet. Teraz prezentacja jakiś fragmentów skryptów, czy kodów programów, czy czegokolwiek będzie łatwa i czytelna co poprawi analizę.

Prócz tego fajna obsługa obrazków w poście dzięki pluginowi Lightbox Plugin, sami sie przekonajcie jak to działa, po kliknięciu na link w poście do odnosnika lub miniaturkę obrazka ładowany jest orginalny obraz na aktywnym oknie, ale w innej wartswie. Obraz można łatwo powiększyć do orginalnych rozmiarów klikając w lewy górny róg, ukaże się odpowiednia ikonka :) Naprawdę bardzo funkcjonalne i ładne wykonanie :)

Prawie wszystkie pluginy musiałem zmodyfikować, aby dostosować je do swoich wymagań i potrzeb :) Teraz wiekszość w pełni się komponuje z DevBlogiem i jego designem, przez co wszystko świetnie ze sobą współpracuje.

Sam myślę nad modyfikacją Lightbox Plugina lub napisaniem czegoś podobnego, zblizonego wykorzystującego skrypt Lightbox, ale bardziej ułatwiajacego wstawianie obrazków w post. Gdzie dodatkowo przy wgrywaniu obrazka na serwer automatycznie zostanie wygenerowana miniaturka o odpowiednich rozmiarach wstawiana w post. Byłoby to bardziej zautomatyzowane i ułatwiające w znacznym stopniu dla mnie wstawianie obrazków. Narazie zresztą na DevBlogu jest tylko jeden obrazek w poście, więc póki co nie planuje w najblizszym czasie napisać tego pluginka/skrypciku. Zadowolę się ręczna obsługą tego, chyba że w krótce zmieni się nagle ilość wstawiania fotek/obrazków/screenów do postów, wtedy pomyślimy nad szybszym zaimpementowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *