Plugin myself2

tech • 205 słów • 1 minuta czytania

Pamiętacie wspaniały plugin andka o nazwie myself? Powstał on jakieś 3 lata temu, a od 2-ów bodajże nie jest już rozwijany. Dopadłem jego źródła… trochę się nimi pobawiłem… i coś z tego wyszło…

Mój nowy plugin - myself2 - jest kontynuacją popularnej wtyczki andka - myself - służącej do pokazania swojego aktualnego statusu na liście kontaktów.

W tej nowej wersji wprowadzono kilka zmian i ulepszeń w porównaniu do swego poprzednika. Głównymi nowościami jest wsparcie dla pozostałych protokołów dostępnych dla Tlena oraz nowe hinty.

Changelog:

  • wsparcie dla protokołu Jabber/XMPP (k.smok);
  • wsparcie dla protokołu AQQ (TlenAQQ) /nie do końca sprawne/;
  • nowe hinty (rodziny 6 Tlena);
  • bardziej przyjazna konfiguracja;

Todo:

  • pełne wsparcie dla AQQ;

Aktualnie protokół AQQ nie działa poprawnie ze względu na brak udostępniania przez wtyczkę TlenAQQ hooków i eventów, ani żadnej innej metody, mniej lub bardziej legalnego, pozyskania potrzebnych informacji. Kombinowałem w tej sprawie różnymi sposobami, hookami na systemie, i innymi hackami, ale nie chciało nic sensownego z tego wyjść. Pozostaje tylko czekać, aż autor doda odpowiednie hooki, albo jakoś ułatwi mi pobranie statusu.

Pobrać plugin można z ekipy tlenowej. Tam również w odpowiednim temacie należy zgłaszać błędy i inne uwagi, oraz można też znaleźć screena :) Wtyczkę również można pobrać ze strony projektu na projects.malcom.pl.

Komentarze (1)

degsterr avatar
degsterr
20060911-194642-degsterr

Działa wszystko si. Używałem dotychczas cały czas pierwowzoru, ale denerwowało mnie brak wyświetlania protokołu Jabber’a. Dzięki! AQQ nie używam i wsparcia jakdla mnie mogłoby nawt nie być ;)

Gratulacje Mal!!!
Życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/