Plugin myself2

Pamiętacie wspaniały plugin andka o nazwie myself?

Powstał on jakieś 3 lata temu, a od 2-ów bodajże nie jest już rozwijany... Dopadłem jego źródła... trochę się nimi pobawiłem... i coś z tego wyszło... myself2!

Mój nowy plugin - myself2 - jest kontynuacją popularnej wtyczki andka - myself - śłużącej do pokazania swojego aktualnego statusu na liście kontaktów...

W tej nowej wersji wprowadzono kilka zmian i ulepszeń w porównaniu do swego poprzednika. Głównymi nowościami jest wsparcie dla pozostałych proto dostępnych dla Tlena oraz nowe hinty.

Changelog:

  • wsparcie dla protokołu Jabber/XMPP (k.smok);
  • wsparcie dla protokołu AQQ (TlenAQQ) /nie do końca sprawne/;
  • nowe hinty (rodziny 6 Tlena);
  • bardziej przyjazna konfiguracja; 

Todo:

  • pełne wsparcie dla AQQ;

Aktualnie protokół AQQ nie działa poprawnie ze względu na brak udostępniania przez wtyczkę TlenAQQ hooków i event'ów, ani żadnej innej metody, mniej lub bardziej legalnego, pozyskania potrzebnych informacji.

Kombinowałem w tej sprawie różnymi sposobami, hookami na systemie, i innymi hackami, ale nie chciało nic sensownego wyjść. Pozostaje nam tylko czekać, aż autor doda odpowiednie hooki, albo jakoś ułatwi mi pobranie statusu :P

Pobrać plugin można z ekipy tlenowej. Tam również w odpowiednim temacie należy zgłaszać błędy i inne uwagi, oraz można też znaleźć screena :)

One thought on “Plugin myself2”

  1. Działa wszystko si. Używałem dotychczas cały czas pierwowzoru, ale denerwowało mnie brak wyświetlania protokołu Jabber’a. Dzięki! AQQ nie używam i wsparcia jakdla mnie mogłoby nawt nie być ;)
    Gratulacje Mal!!!
    Życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *