mTabChat 0.6

tech • 213 słów • 1 minuta czytania

Właśnie wyszła nowa wersja oznaczona numerkiem 0.6 pluginu mTabChat, który dodaje opcje zakładek do okien czata i konferencji komunikatora Tlen.pl.

Udało mi się wreszcie zaimplementować “buttony” do zamykania zakładek oraz informowanie o nadejściu nowej wiadomości w nieaktywnym oknie/zakładce. Wszystko odwzorowane ze standardowego tlenowego okna rozmowy. Trochę się przy tym namęczyłem, ale małe pojawiające się trudności jednak nie dały rady wygrać i mi się ostatecznie udało ;)

A problemy były przy tych dwóch nowych dodatkach.

Makro TabCtrl_HighlightItem() działa tylko na standardowym stylu kontrolki, na XPkowskim i TCS_OWNERDRAWFIXED już niestety nie. Musiałem sam się z tym uporać w WM_DRAWITEM, wymuszając przemalowanie TabControl, a następnie ręczna babranina…

Podobnie przyciski zamykające zakładki wraz z CSS-owskim efektem hover, czyli zmianą obrazka po najechaniu na niego myszką, wymagały trochę kombinowania. Wiadomość WM_MOUSEMOVE wysyłana jest do głównej procedury okna, gdy myszka znajduje się na danym oknie, ale jeśli już na jakiejś kontrolce to wtedy cisza… Więc subclassing standardowej procedury TabControl, aby uzyskać WM_MOUSEMOVE i ręczna zabawa graficzna z malowaniem bitmapy tego przycisku.

Tak, więc jakby nie patrzeć, ostatecznie znów się czegoś nowego nauczyłem ;)

Pełny changelog wersji 0.6:

  • buttony do zamykania okien na zakładkach;
  • informacje o nadejściu wiadomości (highlight zakładki i paskiem okna);
  • skalowalność okna;
  • poprawiono komunikat przy wychodzeniu;

Zgłaszanie błędów i propozycji na forum ekipy… Strona projektu na projects.malcom.pl.

Komentarze (1)

cielądz avatar
cielądz
20060909-144742-cieladz

Hmm, ciekawe.

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/