MS DOS 6.0 source code

tech • 161 słów • 1 minuta czytania

Niedawno pisałem o nowej usłudze Google, służącej do wyszukiwania kodów źródłowych - o serwisie Google Code Search (notka Google Code Search). Wyszukiwarka ta, przeznaczona w dużej mierze dla programistów, miała wspomagać ich pracę i środowisko open-source.

Ale dzięki wyszukiwarce możemy znaleźć nie tylko fragmenty kodów źródłowych wolnego oprogramowania i innych upublicznionych źródeł, ale także te, które nie powinny zostać nigdy udostępnione, albo przynajmniej autorzy i twórcy nigdy tego nie chcieli.

Jednym z takich rzeczy jest kod źródłowy systemu operacyjnego MS DOS 6.0, który można znaleźć poprzez Google Code Serach. Na te niezwykłe informacje natrafiłem na blogu Piotra Jaczewskiego w notce “Google Code Search ujawnia całą prawdę o Microsofcie”, gdzie autor przedstawił kilka co zabawniejszych komentarzy znalezionych w kodzie.

Okazuje się, że jego twórcy w dość radosny sposób podeszli do pracy. Świadczą o tym chociażby niektóre komentarze w kodzie (czyli fragmenty pomijane przez kompilator, służące jedynie programistom).

W serwisie digg zamieszczono ciekawe fragmenty komentarzy kodu MS DOS 6.0 znalezione przez użytkowników ;)

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/