Google Code Serach

tech • 117 słów • 1 minuta czytania

Nowa usługa Google o nazwie Google Code Serach skierowana jest do programistów, którzy potrzebują szybko znaleźć w sieci gotowe fragmenty kodu. Jest to wyszukiwarka kodów źródłowych stworzona przez specjalistę od wyszukiwarek sieciowych, więc liczę, że działanie serwisu będzie równie dobre co sztandarowy produkt Googla.

W wynikach wyszukiwania przedstawiane są konkretne fragmenty kodu wraz z zaznaczeniem czy i do kogo należą prawa autorskie. Większość znalezionego kodu udostępniana jest na licencji open-source. Serwis umożliwia proste wyszukiwanie oraz zaawansowane, gdzie można wybrać specyficzne filtry, jak język programowania, czy licencje.

W niedalekiej przyszłości Google planuje również opublikować API dla silnika Code Search. Aktualnie Google nie zamierza wprowadzać i umieszczać reklam w nowej usłudze, co jest dużym plusem i chyba małym zaskoczeniem.

Komentarze (3)

kwiateusz avatar
kwiateusz
20061006-100729-kwiateusz

Fajna usługa. Google coraz to lepsze pomysły ma, tylko poprzednie dodatki mogły by już wyjsć z fazy beta…

Fanatyk avatar
Fanatyk
20061006-112225-fanatyk

Google rośnie w siłę dzięki nowym zajebiście pomysłowym rozwiązaniom! Za 5 lat przeiętny internauta nie będzie sobie wyobrażał życia bez googli a grupy flustratów będą organizować akcję anty-google na wzór tych dzisiejszych anty-M$ ;p

mouren avatar
mouren
20061214-104219-mouren

ja dziś nie potrafie wyobrazić sobie życia bez googli… ;)

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/