MalDevBlog na Technorati

tech, life • 190 słów • 1 minuta czytania

Zarejestrowałem się na Technorati i dodałem tam swojego bloga. Niestety 6 miesięcy za późno, bo powinienem to zrobić zaraz po założeniu dev-bloga. No cóż, małe spóźnienie, ale jak to mawiają “lepiej późno, niż wcale”.

Serwis Technorati jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych wyszukiwarek blogów. Coś jak Google, ale dla blogów. Technorati Tags pozwalają na dodawanie słów kluczowych do każdej notki na blogu. Na podstawie tych danych można za pomocą serwisu przeglądać archiwum blogów, a także dotrzeć do obrazków z Flickr lub linków z Furl :)

Technorati jest bardzo ważnym ośrodkiem, wokół którego skupia się światowa blogosfera. Serwis każdego dnia odnotowuje 1,2 mln nowych postów. Jednocześnie 19,4 mln piszących (55 proc.) kontynuuje prowadzenie blogów po 3 miesiącach od ich stworzenia.

Na MalDevBlogu pojawił się w sidebarze odpowiedni box Technorati oraz jeszcze jeden mały ficzer znaleziony w necie. Tym małym dodatkiem jest miernik wartości i popularności bloga, znajduje się on w dolnej części bocznego panelu.

O tym ciekawym gadżecie dowiedziałem się przypadkiem z notki Ile wart jest Twój blog?. Algorytm skryptu opiera się na danych właśnie z Technorati, wylicza procentowy udział linków prowadzących do danego bloga w stosunku do ilości wszystkich zindeksowanych linków.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/