Gadu Radio w Tlenie

tech • 553 słowa • 3 minuty czytania

Słuchaj stacji Gadu Radia w swoim ulubionym playerze dzięki Tlenowi!

Wtyczka Gadu-Radio umożliwia słuchanie stacji nadawanych w ramach usługi Gadu Radio w swoim ulubionym playerze, bez konieczności posiadania/instalowania oryginalnego klienta GG…

Plugin wykorzystuje przy logowaniu numer i hasło GG używane przez Tlena. Dlatego aby można było słuchać Gadu Radia należy posiadać status “zaproszonego” właśnie na ten numer konta.

Jeśli do tej pory słuchaliśmy Gadu Radia w oryginalnym kliencie wersji 7.5.2201, to nie powinno być żadnych problemów w Tlenie. Jeśli zaproszenie dostaliśmy przed wydaniem tej wersji i nie słuchaliśmy radia w tejże wersji (7.5.2201), może się okazać, że przy próbie włączenia radia w Tlenie, z niewiadomych przyczyn serwer będzie uznawał nas za osoby bez zaproszenia (Błąd klient-serwer).

Aby rozwiązać ten problem, należy uruchomić najpierw radio w oryginalnym kliencie Gadu-Gadu v.7.5.2201. Później możemy już się pozbyć gg i słuchać radia w Tlenie :) Problem ten może być “związany” z jedną z pozycji w Changelogu Gadu-Gadu v7.5.2201, mówiącej coś o “poprawie mechanizmu logowania…” i jest to zapewne celowe działanie.

Jeśli nie posiadamy zaproszenia, a się w takowe “zaopatrzymy” i pierwsze połączenie z Gadu Radio wykonamy z Tlena, nie powinno być problemu opisanego wyżej.

W katalogu profilu tworzymy plik konfiguracyjny gaduradio.config o treści:

[player]
path=C:\Program Files\foobar2000\foobar2000.exe

; path - sciezka dla playera, ktory zostanie uzyty do odtwarzania radia :]
; plugin poprawnie wspolpracuje z Winampem i Foobarem
; C:\Program Files\Winamp\winamp.exe
; C:\Program Files\foobar2000\foobar2000.exe

Jeśli posiadamy wtyczkę fea, przed włączenie pluginu Gadu Radio należy ją dezaktywować lub się jej pozbyć. Może sprawić kilka problemów :P

Jest to pierwsza publiczna wersja pluginu, posiada jeszcze jakieś błędy, ale w pełni nadaje się do słuchania Gadu Radia ;)

Znane błędy:

  • znikanie różnych elementów skórki - uj wie z jakiego powodu :|
  • wywalenie błędu zw. z kernel32.dll - poprawić trzeba kod zw. z procesami playera :P

Todo:

  • tytuł utworu w opisie;
  • możliwość skopiowania opisu/tytułu utworu;
  • poprawienie kilku błędów zw. z uruchamianymi procesami playera oraz z skinem;
  • kilka poprawek;
  • inne pierdy :P

Wtyczkę Gadu Radio można pobrać z forum ekipy, standardowo wszelkie propozycje i błędy można składać w odpowiednim temacie na tymże forum. Na projects.malcom.pl dostępna jest też strona projektu.

[dodano 13:03]

Dziś chciałem odpalić radio i dupa: “Błąd klient-serwer”. Dopiero odpalenie na chwilę radia w oryginalnym kliencie GG pozwoliło na dalsze bezproblemowe działanie…

Szerszy opis problemu w poniższym cytacie postu zamieszczonego na forum ekipy, z nadzieją, że razem z innymi deweloperami uda się z tym jakoś uporać:

Aktualny problem, na jaki trafiłem przy pracach nad wtyczka Gadu Radio to taki, ze po czasie nieaktywności sieciowej (byciu offline przez dłuższy okres czasu/kilka godzin), następne uruchomienie radia z poziomu Tlenu zakończy się niepowodzeniem. Serwer wypluje “Błąd klient-serwer”.

Wydaje mi się, nie jestem pewien, ze to zależy od wersji gg zaimplementowanej w Tlenie i tego nowego mechanizmu logowania do radia z którejś z najnowszych wersji klienta Gadu-Gadu.

Może logują, z jakiej wersji się łączy klient (przy logowaniu do sieci, dane o wersji klienta są przesyłane do serwera), i np. gdy raz na ileś godzin nie “odpalano” wersji 7.5.2201, to radio wypluje błąd. Plugin Gadu Radio identyfikuje/pobiera dane/hash jako wersja gg 7.5.2201

Póki co jedynym rozwiązaniem na ten błąd, jest włączenie na chwilę radia w oryginalnym kliencie 7.5.2201, potem już w Tlenie ruszy bez problemu…

Może ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Pod podanym wyżej linkiem można śledzić nasze “poczynania” w tej materii ;)

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/