Forum Elportalu

Na bazie mojego sentymentu do EdW i umiejętności, zaoferowałem pomoc przy pewnych pracach nad portalem i forum tego czasopisma. Po części moje elektroniczne dzieciństwo kształtował ten wspaniały miesięcznik. A moja przygoda z elektroniką była równie ciekawa i fascynująca co wyboista. Dlatego pomyślałem, że warto wspomóc i się jakoś odwdzięczyć ;)

Forum "Elektroniki dla Wszystkich" jest obecnie częścią nowego elektronicznego portalu (oficjalnej strony czasopisma) dostępnej pod nazwą Elportalu. Portal aktualnie opiera się na standardowym PostNuke z różnymi autorskimi dodatkami. Dlatego jedną z moich propozycji było stworzenie czegoś bardziej dedykowanego i zoptymalizowanego do potrzeb i realiów portalu. Aczkolwiek ostatecznie skupiłem się na aktualizacji samego forum.

Udało mi się naprawić i zsynchronizować bazę forum, a następnie zaktualizować silnik forum do najnowszej wersji. Bardziej wydajniejszej i dużo mniej obciążającej serwer w porównaniu do starszych wersji. Widać, że Przemo się postarał z wersją 1.12.5. Chwała mu za to.

Baza forum Elportalu była uszkodzona i rozsynchronizowana. Żadnym sposobem nie można było jej naprawić, ani zsynchronizować dostępnymi narzędziami w PA. Każda nowa rejestracja bardziej pogrążała desynchronizacje. Nawet żadnej grupy nie można było założyć, a przy rejestracji wywalało kilka błędów z debuga.

Na szczęście udało mi się to naprawić :)

6 thoughts on “Forum Elportalu”

 1. …nie mam pojęcia jak tu trafiłam…przypadek?
  hmm, szukałam w necie czegoś zupełnie innego…dziwne to…
  gratuluję Ci udanej akcji z forum Elportala,
  nawet nie wiesz jak bardzo im pomogłeś…

  czytam ten blog…jest inny niż te, które znam…
  mężczyźni zupełnie inaczej piszą…nie lepiej, nie gorzej…
  po prostu inaczej, z trochę innej perspektywy

  pozdrawiam serdecznie,
  tasza

  PS.
  zegarek VFD kilka dni temu zabrałam z Elportala na swoją stronkę domową,
  piszę Ci o tym ponieważ wstawiłeś do bloga link, który teraz prowadzi do nikąd

 2. Tak, czy siak miło, że zawitałaś, link już poprawiłęm, dzieki za informacje :)

  Czy męzczyzni pisza inaczej, tego to nie wiem, jakos nie odczuwałem zbytnio różnicy… może dlatego, że mało zaglądam na blogi płci przeciwnej (prócz kilku), a tym bardziej nie techniczne, ale zdarza się to czasem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *