xime: Na Ubuntu...

tech • 164 słowa • 1 minuta czytania

Ta notatka jest częścią serii xime. Zapoznaj się z pozostałymi wpisami.

Może trochę spóźniony prezent gwiazdkowy, ale xime kompiluje się i działa bez problemu pod Linuksem.

Jedynym istniejącym problemem jest kodowanie polskich znaków, zawartych na sztywno w kodzie. Stringi w wxGTK reprezentowane są wewnętrznie w postaci UTF-8, więc mamy krzaczki przy zapisie źródła w innym kodowaniu. A jak zapiszemy w UTF-8 to znów pod Windowsem się teksty się sypią.

Problem można rozwiązać, ale wymagałoby to dodatkowego kodu. To jest nierealne w aktualnym stanie, bo de facto i tak zostanie to wszystko “zmienione” przy wprowadzeniu lokalizacji. Dlatego do tego czasu aplikacja będzie posiadać angielski interfejs, z minimalnym wsparciem gettexta, aby później nie było konieczne znowu zmienianie wszystkich zawartych w kodzie tekstów.

Ostatnio trochę rzadko się tu pojawiały wpisy, mimo to w projekcie ciągle coś się dzieje. Może nie tak “hucznie” jak na początku, ale ciężko znaleźć na wszystko czas.

Przygotowuję się do “wrzucenia” istniejącego kodu do lokalnego repozytorium SVN-a, wtedy dalszy rozwój powinien się już lepiej i znacznie dynamiczniej potoczyć, ale wymaga to jeszcze trochę pracy.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/