tweet.im

tech • 235 słów • 2 minuty czytania

Na blogu ProccesOne można znaleźć wzmiankę o uruchomieniu pierwszej wersji nowej, ciekawej usługi - tweet.im. Jest to bramka “wiążąca” serwis twitter z Twoim ulubionym komunikatorem, oczywiście opartym na protokole XMPP ;)

Jak można dowiedzieć się ze strony projektu, dzięki usłudze można szybko i łatwo, wprost spod swojego komunikatora zarządzać całą swoją twiterową platformą microblogową:

tweet.IM is an instant messaging service that allows you to use microblogging platforms, like Twitter, simply from your instant messaging client. It features:

  • Posting updates
  • Getting notified when your friends post
  • Direct messages posting and notification

Ciekawe co z polskimi micro-/mini-blogowymi platformami. Główne należą do polskich “potentatów medialnych”1 posiadających własne komunikatory, ale jakoś im integracja pomiędzy własnymi usługami nie za bardzo wychodzi.

Wszakże istnieje oficjalny plugin tlenowy do “obsługi” pingera, ale wydaje się być tylko prostą zabawką, niedokończonym eksperymentem. Mimo tego, że pinger posiada dosyć rozbudowane API (prawie do pełnej obsługi), a nawet o2 dorzuciło kilka “pierdołek” do protokołu tlenowego dla łatwych notyfikacji o nowych notkach na pingerze.

Sam się męczyłem z własnym pluginem do komunikatora tlen integrującego pingera z tym IM-em, ale obecnie wstrzymałem rozwój - to z braku chęci, to z braku czasu. Ale na pewno wtyczka ta powróci w pełnej krasie w wersji pod xime ;)

Ciężko mi powiedzieć jak wygląda sprawa gadu-gadu i blipa, ale pewnie również niezbyt kolorowo.


Przypisy

  1. Oczywiście, o ile w ogóle można nazwać tak tych kilka polskich portali i stojących za nimi firmami ;) ↩︎

Komentarze (2)

firem avatar
firem
20081126-095605-firem

Jeśli chodzi o tlena, to przygotowywana jest wersja korzystająca z protokołu XMPP. Więc jest nadzieja :)

Malcom avatar
Malcom
20081126-132251-malcom

Nie wiem co oni/wy kombinują, ale jeśli nowy przejdzie na pełny standaryzowany XMPP to stare klienty do kosza?

Serwer pewnie nie zostanie otwarty na świat jabberowy. Choćby nawet można było używać innych klientów, stricte xmpp, to czy nie byłoby to stratne dla spółki? Wszakże zmalałyby wtedy dochody z reklam w oficjalnym kliencie ;)

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/