UserJS w IE

Tak to prawda, Internet Explorer także posiada rozszerzenie (a raczej 2 3 rozszerzenia) do obsługi skryptów UserJS. Sam się dziś zdziwiłem przeglądając swoje RSSy ;)

Czym jest UserJS? Jak nazwa może wskazywać, są to skrypty użytkownika napisane w języku JavaScript. W łatwy sposób pozwalają zmieniać wygląd lub działanie stron internetowych. Tą funkcjonalność w standardzie posiada tylko Opera. Firefox obsługuje te skrypty poprzez rozszerzenie Greasemonkey. Podobnie jak Internet Explorer, o czym mowa w tej notce.

Do działania UserJS w IE, należy zaopatrzyć się w jedno z poniżej opisanych rozszerzeń.

Turnabout

Na stronie projektu wiszą obszerne informacje na temat rozszerzenia oraz wskazówki dla developerów piszących skrypty. Znaleźć można tam też kilkanaście gotowych skryptów.

Na jednej z podstron AllegroTools - (stronie z skryptami dla maniaków Allegro, ułatwiających i dodających nową funkcjonalność przy korzystaniu z serwisu Allegro) znajduje się ładny opis dotyczący Turnabouta (instalacja/deinstalacja rozszerzenia/skryptów).

Prawdopodobnie jest to rozszerzenie posiadające największą funkcjonalność ;)

Trixie

Trixe jest tym dla IE czym Greasemonkey dla FX. Szczegółowe informacje na stronie projektu.

Trixie wymaga zainstalowanego w systemie frameworka Microsoft .NET.

GreasemonkIE

Napisany w C# odpowiednik Greasemonkey dla Internet Explorera. Jako jedyne rozszerzenie nie posiada GUI, a instalowanie skryptów polega na dopisaniu odpowiedniej pozycji w pliku XML.

Podobnie jak poprzednik wymaga Microsoft .NET frameworka.

Dodano 21:07

Kilka dni temu Riddle wspomniał o UserJs na IE i rozszerzeniu GreasemonkIE, więc dodaję ją także do niniejszej listy ;)

One thought on “UserJS w IE”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *