UserJS w IE

Tak to prawda, Internet Explorer także posiada rozszerzenie (a raczej 2 3 rozszerzenia) do obsługi UserJS. Sam się dziś dowiedziałem, przeglądając rssy ;)

Czym jest UserJS?
UserJS jak sama nazwa wskazuje, są skryptami użytkownika, pisanymi w JavaScript. W łatwy sposób pozwalają zmieniać wygląd lub działanie stron internetowych.
Jest to ciekawa funkcja, którą posiada w standardzie tylko Opera, Firefox obsługuje tą funkcjonalność za pomocą odpowiedniego rozszerzenia - Greasemonkey, Internet Explorer tak samo (o czym mowa w tej notce).

Aby UserJS działało w Internet Explorerze, należy zaopatrzyć się w jedno z poniższych rozszerzeń:

Turnabout
Strona projektu - obszerne informacje na temat rozszerzenia oraz wskazówki dla developerow piszących skrypty. Znaleźć można tam tez kilkanaście gotowych skryptow.

Na jednej z podstron AllegroTools - (stronie z skryptami dla maniaków Allegro, ułatwiających i dodających nową funkcjonalność przy korzystaniu z serwisu Allegro) znajduje się ładny opis dotyczący Turnabouta (instalacja/deinstalacja rozszerzenia/skryptów)

Prawdopodobnie jest to rozszerzenie posiadające największą funkcjonalność ;)

Trixie
Trixe jest tym dla IE czym Greasemonkey dla Fx.
Więcej szczegółów na stronie projektu.

Trixie wymaga zainstalowanego w systemie frameworka Microsoft .NET.

GreasemonkIE
Napisany w C# odpowiednik Greasemonkey dla Internet Explorera. Jako jedyny nie posiada GUI, a instalowanie skryptów polega na dopisaniu odpowiedniej pozycji w pliku XML.
Strona rozszerzenia.

Tak, jak poprzednik wymaga Microsoft .NET frameworka.

Dodano 21:07

Kilka dni temu Riddle wspomniał o UserJs na IE i rozszerzeniu GreasemonkIE, które dodaje do listy ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *