Migracja

Migracja na nowy hosting (dzięki lan za kawałek miejsca). A skoro już migrujemy, to przy okazji nowa domena, jid i email, wszystko za jednym zamachem, aby nie narobić zbyt wielkiego zamieszania i problemów ;)

Historia z 'nową' domeną jest ciekawa.

Do niedawna malcom.pl była domeną firmową pewnej firmy. Kiedyś nawet złożyłem im ofertę odkupienia domenki, ale oczywiście definitywnie odmówili jakiejkolwiek możliwości odstąpienia/odsprzedaży. Tak, więc zadomowiłem się pod znanym obecnie adresem malcom.xorg.pl. I pewnie nic by tego nie zmieniło, prócz tego, ze przypadkiem trafiłem na informacje ze malcom.pl jest aktualnie wolna. Czyżby firma zapomniała przedłużyć sobie prawa? A może zrezygnowali, zbankrutowali lub cokolwiek innego, to nieważne. Ważne to, że teraz jest już moja.

Przy okazji migracji, baza mySQL przeszła konwersje z ISO-2 na UTF-8, co oczywiście nie odbyło się bez małych poprawek w kodzie WP. Musiałem dodać kilka linijek kodu, najważniejsza to:

$this->query("SET NAMES 'utf8'");

wymuszając tym samym użycie znaków utf8 po wybraniu bazy.

Głównym powodem przejścia MalDevBloga na unicode, były krzaki pojawiające się w pingach/trackbakach na innych blogach używających innego kodowania niż ja (domyślnie większość i tak używa UTF-8).

Aktualne priorytety jida i emaila prezentują się następująco:

  • primary jid: me /na/ malcom.pl
  • secondary1: malcom /na/ jabber.org
  • secondary2: malcom /na/ chrome.pl
  • primary e-mail: me /na/ malcom.pl
  • secondary1: malcom /na/ o2.pl
  • secondary2: malcompl /na/ gmail.com

Tyle wystarczy danych kontaktowych, reszta utajniona :D
Zalecam korzystanie z jak najwyższych priorytetów, bo np. na takim gmailu bardzo rzadko sprawdzam pocztę ;)

Teraz przychodzi czas na homepage, które od zamierzchłych czasów jest planowany. Ostatnio nawet cos w tym kierunku robiłem, może za jakiś czas wreszcie coś powstanie ;)

2 thoughts on “Migracja”

  1. Echhh mnie czeka w najbliższej przyszłości to samo – ovh się nie wyrabia :). Szkoda, że nie zrobiłeś na poprzednim http przekierowania z linkiem. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *