Migracja

tech, life • 276 słów • 2 minuty czytania

Migracja na nowy hosting (dzięki lan za kawałek miejsca). A skoro już migruję to przy okazji nowa domena, jid i e-mail. Wszystko za jednym zamachem, aby nie narobić zbyt wielkiego zamieszania i problemów ;)

Historia z “nową” domeną jest ciekawa. Do niedawna malcom.pl była domeną firmową pewnej firmy. Kiedyś nawet złożyłem im ofertę odkupienia domeny, ale oczywiście definitywnie odmówili jakiejkolwiek możliwości odstąpienia/odsprzedaży. Tak więc, zadomowiłem się pod znanym obecnie adresem malcom.xorg.pl.

Pewnie nic by tego nie zmieniło, prócz tego, że całkiem przypadkiem trafiłem na informację, że domena malcom.pl jest aktualnie wolna. Pomyślałem sobie… Czyżby firma zapomniała przedłużyć sobie prawa? A może zrezygnowali, zbankrutowali lub cokolwiek innego? W sumie to bez znaczenia… ważne to, że teraz jest już moja :)

Przy okazji migracji, baza MySQL przeszła konwersję kodowania z ISO-2 na UTF-8, co oczywiście nie odbyło się bez małych poprawek w kodzie WP. Musiałem dodać kilka linijek kodu wymuszając tym użycie znaków utf8 po wybraniu bazy, z czego najważniejsza to:

$this->query("SET NAMES 'utf8'");

Głównym powodem przejścia MalDevBloga na unicode były krzaki pojawiające się w pingach/trackbakach wysyłanych do innych blogów, które używały innego kodowania niż ja. Domyślnie większość i tak używa UTF-8, więc sam nie wiem co mnie skłoniło i podkusiło w przeszłości do porzucenia tego kodowania i zmiany na coś innego…

Aktualne adresy i priorytety jida oraz emaila prezentują się następująco:

Tyle wystarczy danych kontaktowych, reszta utajniona :)
Zalecam korzystanie z jak najwyższych priorytetów, bo np. na takim gmailu bardzo rzadko sprawdzam pocztę ;)

Teraz przychodzi czas na homepage, który od zamierzchłych czasów jest planowany. Ostatnio nawet coś w tym kierunku zacząłem robić, więc może za jakiś czas wreszcie coś powstanie i się pojawi w sieci ;)

Komentarze (1)

west28 avatar
west28
20070725-214235-west28

Echhh mnie czeka w najbliższej przyszłości to samo - ovh się nie wyrabia :). Szkoda, że nie zrobiłeś na poprzednim http przekierowania z linkiem. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/