GoogleCode Downloader

Google Code jest jedna z kilku rzeczy, jakie naprawdę się udały temu monopoliście;)

Pewnie mięliście tez taka sytuacje, ze znaleźliście ciekawy kod źródłowy bądź projekt przy pomocy tej wyszukiwarki. Tak Wam się spodobał, ze bardzo zapragnęliście go posiadać. Próbujecie pobrać (przeważnie archiwum) z macierzystego serwera, gdzie owe pliki się znajdują i rozczarowanie - 404! Pod podanym adresem już nie znajdziecie tego, czego tak bardzo zapragnęliście. Smutek na twarzy się pojawia…

Jedynie w cache'u googlowskim możecie sobie poprzeglądać te źródełka. Niektórzy pewnie postarają się o skopiowanie i w jakimś stopniu odtworzenie projektu, jeśli im na nim bardzo zależy lub jest nadwyraż potrzebny. Sam się nie raz przekonałem jak męcząca i żmudna może być ta profesja.

Wczoraj znów przeżyłem te męczarnie i powiedziałem DOSYĆ!

Pomyślałem sobie, że napisze prosty programik w C++ z wykorzystaniem MFC, ale w takim wypadku program byłby tylko użyteczny dla windziarzy, wiec kolejna myśl to wxWidgets. Po głębszym przemyśleniu, stwierdzeniu, że nie ma potrzeby się tak "męczyć" i robić coś user friendly, bo po co, skoro w gruncie rzeczy i tak będzie to zabawka dla programistów, dlatego czemu tego nie zrobić prosto i szybko w Perlu :D

Tak dziś powstała pierwsza działająca wersja skryptu GCD - GoogleCode Downloader.
Jego użycie jest proste, jako argumenty podajemy url do źródła na GoogleCode i katalog gdzie zostanie pobrany kod:

./gcd url path

Skrypt pobiera wszystkie pliki jakie znajdują się w danym katalogu z którego pochodzi plik z podanego urla, a także wszystkie zagnieżdżone katalogi z kolejnymi plikami ;)
Czyli, aby odbudować sobie cały projekt na lokalnym dysku musimy "zapodać" urla do kodu pliku znajdującego się w katalogu najwyższego poziomu projektu.

Skrypt znajduje się tutaj.

Nie musze chyba wspominać, o odpowiednich chmodach wykonywalności na systemach unixowych.

Mam nadzieję, że komuś się przyda :)

One thought on “GoogleCode Downloader”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *