docs.malcom.pl

tech • 209 słów • 1 minuta czytania

Tak, jak pisałem w ostatniej notce wpominając coś na temat docs.malcom.pl, mogę ogłosić otwarcie serwisu, a raczej repozytorium publikacji, gdzie będę mógł sobie wszystkie artykuły i publikowane materiały zamieszczać. Wszystko ładnie opisane, skatalogowane i w jednym miejscu ;)

/docs - docs.malcom.pl

Może kilka słów technicznych.

Cały “engine” składa się z 3 plików php - 2 klas, które można określić jako kontroler i model oraz kilku plików szablonu opartych oczywiście o czysty PHP ;)

Wszystkie materiały, a dokładniej wszystkie requesty odzwierciedlają istniejącą strukturę plików, w których znajduje się sama treść danej publikacji. Baza oparta na SQLite, tylko indeksuje publikacje, to znaczy zawiera pozostałe informacje o artykułach, takie jak opis, nazwa, daty etc, i dane o kategoriach ;)

Nie chciałem pakować głównej treści w bazę :P

Wszystko ładnie i zgodnie z standardem XHTML 1.1 i poprawnie serwowane ;)

Jako, ze mam na głowie jeszcze jedno zlecenie, które mnie meczy, kilka drobnych pierdołek jeszcze brakuje oraz jakiegoś prostego panelu do zarządzania ;) W ciągu kilku dni może się z tym uporam.

W wolnych chwilach musze odkopać trochę materiałów z dziedziny elektroniki, moje opracowania, które brały udział w Szkole Konstruktorów “Elektroniki dla Wszystkich”. Większość w postaci elektronicznej, jakie istniały, przepadły wraz z pamiętną awarią hdd, a nie które muszę przekonwertować do formy elektronicznej.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

/dozwolony markdown/

/nie zostanie opublikowany/