tweet.im

Na blogu ProccesOne można znaleźć wzmiankę o uruchomieniu pierwszej wersji nowej, ciekawej usługi – tweet.im, bramki "wiążącej" serwis twitter z twoim ulubionym komunikatorem, oczywiście opartym na protokole XMPP.

Jak można dowiedzieć się ze strony projektu:

tweet.IM is an instant messaging service that allows you to use microblogging platforms, like Twitter, simply from your instant messaging client. It features:

  • Posting updates
  • Getting notified when your friends post
  • Direct messages posting and notification

Dzięki usłudze możesz, szybko i łatwo wprost z pod twojego komunikatora zarządzać całą swoją twiterową platformą microblogową.

Ciekawe co z polskimi micro- i mini- blogowymi platformami, główne należą do polskich "potentatów medialnych(!?)" posiadających własne komunikatory, ale jakoś im współpraca i integracja miedzy własnymi usługami nie za bardzo wychodzi.

Wszakże istnieje oficjalny plugin tlenowy do "obsługi" pingera, ale wydaje się być tylko prostą zabawką, niedokończonym eksperymentem. Mimo tego, że pinger posiada dosyć rozbudowane API (prawie do pełnej obsługi), a nawet o2 dorzuciło kilka "pierdołek" do protokołu tlenowego dla łatwych notyfikacji o nowych notkach na pingerze.

Sam się męczyłem z własnym pluginem do komunikatora tlen.pl integrującego pingera właśnie z tym im'em, ale obecnie wstrzymałem rozwój, to z braku chęci, to z braku czasu. Ale na pewno wtyczka ta powróci w pełnej krasie w wersji pod xime ;)

Ciężko powiedzieć mi jak wygląda sprawa gadu-gadu i blipa, ale pewnie również niezbyt kolorowo.

2 thoughts on “tweet.im”

  1. Nie wiem co oni/wy kombinuja, ale jesli nowy prezjdzie na pelny standaryzowany XMPP to stare klienty do kosza?

    Serwer pewnie nie zostanie otwarty na swiat jabberowy, chocby nawet mozna bylo uzywac innych klientow, stricte xmpp, to czy nie byloby to stratne dla spolki? Wszakze wtedy zmalalyby dochody z reklam w oficjalnym kliencie ;p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *