inet

Mój HttpSession jest trochę "do dupy", bo uzależniony od Windowsa i jego WinInet. No cóż, potrzebowałem nas szybko jakąś łatwą i prostą obsługę sesji HTTP, wiec powstała ona taka jaka jest.

Od dawana chodzi mi pogłowie mała refaktoryzacja. Wydzielenie publicznego interfejsu i uniezależnienie się od systemu. Wersja win oparta dalej na WinInet, a wersja unixowa na cURL. Wtedy nawet Ci, co nie bardzo chcą widzieć winieta, mogą poprzez jedną flagę wykorzystać w windowsowej wersji także curla.

Skoro mielibyśmy już obsługę http, łatwo można dorzucić obsługę sesji FTP. Wszakże wininet i curl to "obsługują". Tak oto dochodzimy do sedna, mamy już http i ftp, to czemu nie dorzucić jeszcze POP3, SMTP i NNTP. Takie proste, podstawowe protokoły - mielibyśmy taką fajną bibliotekę - inet ;)

Tylko, że ani wininet ani curl nie obsługują popa i jego kuzynów. Ale to nie przeszkoda, przecież bawiłem się niedawno w obiektowe sockety i sockstream. To można by jeszcze je dorzucić.

I tak oto powstała fajna biblioteka sieciowa, oczywiście crossplatformowa ;)
Na ładnej licencji MIT, a nie żadne komunistyczne GPL-e.

Tylko czy warto? Bo przecież jest tyle innych libów sieciowych, obiektowych socketów i innych bebechów. Sam nie wiem ;)

5 thoughts on “inet”

  1. Przepusz na Jave, będzie jak znalazł. Już od dłuższego czasu szukam czego podobnego, a oczywiście w standardowej wersji Javy nic takiego nie znajdziesz. Szybciej idzie to zaprogramować ręcznie na socketach.

  2. Tak byloby najprosciej ;)
    Ale w wiekszosci przypadkow na Windowsie wystarczy to co oferuje wininet i pozbywamy sie narzutu kodu i czasu curla.
    Wiem, ze dzis mamy takie czasy, ze nikogo nie obchodzi to czy exec zajmuje 1MB czy 2MB :P

    Zawsze mozna dodac przy kompilacji mozliwosc wyboru czy win version ma uzywac curla czy wininet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *