Roczek MalDevBloga

Dzisiaj obchodzimy pierwsze urodziny tego bloga. To właśnie 15 stycznia 2006 roku pojawił się pierwszy wpis na MalDevBlogu. Być może od tego czasu wiele się zmieniło, nadal zmienia i pewnie jeszcze zmieni.

Nie będę teraz tutaj się wywodził na tematy artystyczne, ani po tym ile procent odwiedzających używa takiej przeglądarki lub systemu, jacy są gorsi, a jacy lepsi... Każdy używa tego, co mu odpowiada i w czym się mu najlepiej pracuje! Tak, o gustach się nie dyskutuje ;)

W takim razie, chyba już nie mam nic do powiedzenia. Nie chce zanudzać statystykami, podsumowaniami i tego typu pierdołami :P

Chociaż jest jeszcze jedna sprawa. Podtytuł bloga "just another php programmer" trzeba będzie zmienić na coś w stylu "just another programmer" bądź "software engineer" lub "software developer". Zakładając devbloga głównie pisałem kody w PHP. Dalej uważam go za bardzo dobry język do tworzenia stron, ale i nie tylko... To jednak ostatnio dużo czasu poświęcam na C++, a niedługo jeszcze chciałbym też pobawić się asemblerem. Dlatego teraz z niechęcią odchodzę z CPP, jak mam coś zrobić w PHP, czy innym.

Prócz tego zdobyłem już trochę wiedzy i doświadczenia w programowaniu w innych językach i technologiach. Za chwilę może się okaże, że tak naprawdę to we wszystkim już próbowałem kodować, albo chociaż trochę liznąłem dany język. W końcu jestem tylko programistą, a może aż?

Jak to kiedyś określił znajomy programista: "...on jest programistą - wyższa forma życia...".

2 thoughts on “Roczek MalDevBloga”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *