Pinger.pl

Firma o2.pl uruchomiła swój klon twittera - pinger.pl. Pewnie chcą zakonkurować z gg-owskim blipem. Założyłem sobie nawet konto na pingerze, ale nadal nie jestem przekonany do tego mini/micro blogowania, twittera, blipa, moblo i całej rzeszy tego typu serwisów. Jakoś nie czuję potrzeby korzystania z takich cudów.

Do tej pory serwisy te nie potrafią wygenerować zysków i zarobić, więc można się dziwić powstawaniu kolejnych klonów, chyba ze ktoś ma jakąś wizje i pomysł na zarobienie ;) Przekonamy się o tym za jakiś czas.

Można pingerować z komórki lub komunikatora Tlen.pl, dzięki odpowiedniej wtyczce. W sumie blip, ani inny nie maja takiej podobnej bezpośredniej i dobrej integracji z komunikatorami. Przez to pinger trochę może podjeść tortu konkurencji, ale nie będzie to zbyt oszałamiające.

Ale wtyczka ta jest beznadziejna - fatalnie wykonana, przez co przez moment przeszła mi myśl, aby zrobić cos lepszego, ale na szczęście minęła. Nie będę się babrał z tym, co mnie to obchodzi.

Zrobię cos innego, lepszego, ale o tym kiedyś tam ;)

Wypadałoby teraz skończyć bibliotekę w C++ do obsługi API grono.net i wziąć się za ten plugin do Tlenu i zgarnąć tego MacBooka :D

4 thoughts on “Pinger.pl”

 1. przez co przez moment przeszła mi myśl, aby zrobić cos lepszego

  Ta, każdego programistę nachodzi takie coś jak widzi spieprzony kawałek kodu… trzeba umieć z tym walczyć :P

 2. W sumie blip, ani inny nie maja takiej podobnej bezpośredniej i dobrej integracji z komunikatorami.

  Taaa… nie ma to jak ograniczyć się do jednego komunikatora. AFAIR Blip posiada swój numer GG oraz JID, przez co można go używać nie tylko przez Tlena i to bez wtyczek (kontakty mam na serwerze dostępne z każdego używanego przeze mnie komunikatora, aktualizowane automatem :) ).

  A Blipa używam aby poprawić sobie humor – nie ma to jak rozmowa z kumplem siedzącycm po drugiej stronie biurka na różne głupie tematy (czasem nawet szef się dołączy :D).

  Pozdrawiam

 3. Nikt tego nie neguje ;)
  Ale chyba poza komentowaniem jakies bardziej rozbudowanej funkcjonalnosci to nie ma?
  Zreszta mi to obojetnie, z twitterowo-podbnych serwisow jedynie pingera uzywam, pisalem dlaczego kiedys juz o tym, w sumie z przypadku.

  A do blipa napisze wtyczke do tlenu – blipek, zaraz po pingerku, ktos o nia prosil i mnie „namawial” i bedzie to ostatni plugin do tego IMa.
  Czas wrocic do powazniejszych projektow – xime :P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *