Tlen.Czat.Shell

Skrypt tcs (Tlen.Czat.Shell) służy do korzystania z Tlen.Czatów wprost spod swojego shella/konsoli.
Powstał on całkiem przypadkiem powstał ten skrypt przy pracach nad obsługą tlen.czatów dla class.tlen.php. Tak, trwają prace nad ta klasa w wolnym czasie :P
Chciałem dla ułatwienia na konsoli sobie wyświetlić parsowany XML do tablicy, potem przy okazji Eventy i kilka przydatnych informacji pobieranych dla nich...
Po kilku dodatkach i odpowiednim sformatowaniu wyświetlanych danych fajnie się to zaczęło prezentować.
Tak powstał tlv (tlen czat view), którym można było podejrzeć spod shella co się dzieje na danym pokoju. Później wpadł do głowy pomysł żeby spróbować cos wysłać, ale wpierw trzeba było jakoś odczytać wpisywane dane na konsoli nie zakłócając odbioru i po kilku próbach się udało (php://stdin się znalazło i trochę pokombinowało)... i pomału zaczynało to wyglądać na prostego, ale funkcjonalnego klienta czatów tlenowych na dowolnym shellu.

Jedynie pod win/dos shellem pojawiają się problemy w prawidłowym działaniu, związane jest to z budowa konsoli cmd win/dosa.

Skoro kilku osobom się to przydało, może innym też ;)

Wymagania są małe, jedynie, co jest niezbędne to obsługą skryptów php spod shella, czyli w większości wypadków prawie żadne (w razie braku musimy sobie doinstalować php-cli).

Testowany pod bashem i tcsh :)

tsc v0.1 pobrać można tutaj

Jeśli będzie większe zainteresowanie, to skrypt/projekt się rozwinie.
Zresztą chyba i tak się rozwinie, bo przy wykorzystywaniu pisanej obsługi czatów dla class.tlen.php łatwo się znajduje błędy i bugi oraz pojawiające się problemy, które jeszcze przed wydaniem zostaną usunięte ;)
Dzięki temu wydana wersja klasy będzie mniej zawodna :P

Temat na forum Społeczności Komunikatora Tlen.pl (ekipa.tlen.pl) dotyczący tsc ;)
Zamieszczono tam też kilka screenów.

Dodano 16/08/2006 @ 19:23

Właśnie wyszła wersja 0.2 tsc, do pobrania tutaj :)

One thought on “Tlen.Czat.Shell”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *