Strona Opery pod FireFoxem

Trafiłem na kilka ciekawych postów quirisa na temat przeglądarek. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zachęcam do zapoznania się z tymi notkami i zawartymi do nich komentarzami. Niektóre przedstawiają naprawdę ciekawe rozumowanie ich autorów.

Jednym z poruszanych tematów była strona Opery, gdzie pod FF była interpretowana z "błędami" i różnicami w stosunku do reszty... quirsowe zagadki :P (Zagadka: Co wyczynia Firefox? i Rozwiązanie zagadki i... nowa zagadka).

Drugim ciekawym tematem jest mała różnica poglądów i przedstawiania swojego zdania. Trochę burzliwa poniekąd dyskusja w komentarzach do notki Tak krawiec kraje, jak mu… przeglądarki staje, nawet można określić w pewien sposób wręcz intrygującą pomiędzy quirsem a riddlem.

A ja tam wolę swojego Maxthona mimo, iż obecnie mam wszystkie 3 przeglądarki w systemie... Może też jestem gorszy od innych? Bo używam przeglądarki wykorzystującej poniekąd silnik IE? A może dlatego, że nie lubię FF?

Co można powiedzieć? Odwieczna święta wojna przeglądarek...

Wracają dawne wspomnienia. 5 lat temu (2001) pamiętna druga wojna przeglądarek, Internet Explorer 5.5 vs Netscape 6 vs Opera 5.0. W kilku testach przeprowadzonych przez redakcje czasopism wygrała wtedy Opera. Nikt nie słyszał wtedy o jakiś FireFoxach czy innych niby "nowoczesnych" przeglądarkach. A przeglądarka o nazwie Mozilla (chyba cos z czego powstało dzisiejsze FF) była używana przez znikoma liczbę użytkowników. Dziś FF, następca Mozilli, zastąpił Netscape w bojach :D

Gdy będzie trochę czasu przybliżę dawne czasy, kiedy panowało IE 5 i Netscape, i ich odwieczna walka o pozycję...

5 thoughts on “Strona Opery pod FireFoxem”

 1. Ja jakoś nie wiem tak się przyzwyczaiłem do ffoxa + rozszerzenia i cały czas go używam ;) ale mam w systemie także operę. Fajnym mechanizmem jest w niej „wklej i przejdź”. Ale kiedy administrowałem forum przy pomocy opery miałem trochę problemów… Opera ” nie widzi” kodów kolorów :| Korzystałem z niej od pierwszych dni jak mam neta i mam ja nadal w systemie (chyba jakiś sentyment). Jest chyba najszybszą przeglądarką! Natomiast co do Maxthona, to jest najlepszą nakładką na IE i lepszej chyba nie będzie :P Używam jej przede wszystkim do śmigania po stronach Microsoftu…
  Testowałem sobie jeszcze K-Meleon’aale jakoś nie przypadł mi do gustu:/ Szkoda, że nie ma spolszczenia do Netscape :(
  Każda przeglądarka ma jakięs swoje wady i zalety;)

 2. A ja tam wole swojego Maxthona mimo, iż obecnie mam wszystkie 3 browsery w systemie Może też jestem gorszy od innych?

  Nie, dlaczego? Używany soft nie jest wyznacznikiem wartości człowieka. Szczerze mówiąc podziwiam Cię. Z taką http://secunia.com/product/11/ liczbą krytycznych błędów poruszać się po sieci? Musisz mieć stalowe nerwy ;)

  Ale kiedy administrowałem forum przy pomocy opery miałem trochę problemów… Opera ” nie widzi” kodów kolorów

  Masz może przykładową stronę, gdzie mógłbym sprawdzić to zachowanie? Ciekawy jestem w czym rzecz.

  Szkoda, że nie ma spolszczenia do Netscape

  A po ci to? Przecież Netscape, to taki przerobiony Firefox. Nic ciekawego ;)

 3. Używany soft nie jest wyznacznikiem wartości człowieka.

  Wiem, wiem, to było takie pytanie retoryczno-zaczepne do dyskusji…

  Musisz mieć stalowe nerwy ;)

  Nerwy jak nerwy, i nie ma co podziwiać. Odpowiednie zabezpieczenia, które i tak każdy powinien stosować poruszając sie po sieci. Ja nawet Flashe domyślnie mam blokowane, nie wspominając o ActiveX, a Maxthon, sam też poprawia wiele błedów z IE :)

 4. Hmm co do tego co napisałem o Operce quiris, to je?li masz możliwo?ć wej?cia w PA forum phpBB to możesz to sprawdzić np. w Konfigutacja -> ustawienia główne -> nazwa strony -> kolor. Zreszt? zobacz tu screen.

 5. Ja tam tez firefoxa nie lubie,
  nie mozna nim przegladac stronek z crackami itp bo zaraz jakies spyware albo cos gorszego
  a na Operze albo Avancie czysto:D
  nie mam pojecia czego kazdy sie tym firefoxem tak cieszy
  przeciez maja niezalatane luki juz z poczatkow istnienia
  nie ma to jak zamkniety kod Opery:D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *