Sexi maskotka Firefoxa

Według niepotwierdzonych, różnych doniesień (gadgetizer, ubergizmo, frazpc.pl), Mozilla zatrudniła skandynawską modelkę Aleksandrę Ansgar do promowania swojego produktu. Seksowna blondynka, ubrana w "odpowiednie" ciuszki wciela się w maskotkę Firefoxa :P

Swoją drogą czyż maskotka tego browsera nie powinna być ruda?

Chyba możliwości Firefoxa są za małe, żeby pokonać IE i stać się wiodącą przeglądarką na rynku, dlatego Mozilla ucieka się do takich tandetnych chwytów.

Inną sprawą jest realizm całej tej akcji. Ponoć jest to tylko manipulacja. Poniżej rzekoma maskotka Fx i prawdziwe zdjęcie Ansgar.

firefox-mascot-aleksandra-ansgar

Ciekawie jak zareaguje MS na to? Może zatrudni dwie brunetki do promowania IE7?

Dodano 16/06/2006 @ 08:35

Teraz już wiemy, że maskotka ta jest wymysłem i nie ma nic wspólnego z Firefoxem i Mozillą.

Tiago przyznał się w notce Firefox Mascot Hoax - Alexandra Ansgar, że zrobił do dla czystej zabawy. Znalazł foto, wymyślił imię dla modelki, wybrał narodowość i okrzyknął maskotką przeglądarki fundacji Mozilla.

Jak sam autor przyznał, kilka osób się nabrało. Niektórzy jednak znaleźli foto, które załączyłem powyżej, ukazujące prawdziwą fotografię rzekomej Aleksandry. Było kilka artykułów linkujących tą historie, w tym mój MalDevBlog :)

8 thoughts on “Sexi maskotka Firefoxa”

  1. A Czy zauwazyliscie ze „Maskotka” i orginalne zdjecie to mimo pozorow nie to samo zdjecie :P
    Ma zalozona inna bielizne :P a dokladnie chodzi o majtki :) na zblizen iu widac kawalek czarnej bielizny a oddalone ma peseczki rozowe :P. Tak wiec „FOTOSZOP” czyni cuda ;) mozna ubrac kogos w co tylko sie chce ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *