Sexi maskotka Firefoxa

Według niepotwierdzonych, różnych doniesień (gadgetizer, ubergizmo, frazpc.pl), Mozilla zatrudniła skandynawska modelkę Aleksandrę Ansgar do promowania swojego produktu. Seksowna blondynka, ubrana w „odpowiednie” ciuszki wciela się w maskotkę Firefoxa :P

Swoją drogą czyż maskotka tego browsera nie powinna być ruda?

Chyba możliwości Firefoxa są za małe, żeby pokonać IE i stać się wiodącą przeglądarką na rynku, dlatego Mozilla ucieka się do takich tandetnych chwytów.

Inną sprawą jest realizm tej sprawy. Ponoć jest to tylko manipulacja. Poniżej rzekoma maskotka Fx i prawdziwe zdjęcie Ansgar.

firefox-mascot-aleksandra-ansgar

Ciekawie jak zareaguje MS na to? Może zatrudni dwie brunetki do promowania IE7?

Dodano 16/06/2006 @ 08:35

Teraz już wiemy, że maskotka ta jest wymysłem i nie ma nic wspólnego z Firefoxem i Mozillą.

Tiago przyznał się w notce Firefox Mascot Hoax – Alexandra Ansgar, że zrobił do dla czystej zabawy. Znalazł foto, wymyślił imię dla modelki, wybrał narodowość i okrzyknął maskotką przeglądarki fundacji Mozilla.

Jak sam przyznał kilka osób się nabrało, jedni jednak znaleźli foto, które załączyłem powyżej ukazujące prawdziwą fotografie rzekomej Aleksandry.
Było kilka artykułów liniujących tą historie, w tym mój MalDevBlog :)

8 przemyśleń nt. „Sexi maskotka Firefoxa”

  1. A Czy zauwazyliscie ze „Maskotka” i orginalne zdjecie to mimo pozorow nie to samo zdjecie :P
    Ma zalozona inna bielizne :P a dokladnie chodzi o majtki :) na zblizen iu widac kawalek czarnej bielizny a oddalone ma peseczki rozowe :P. Tak wiec „FOTOSZOP” czyni cuda ;) mozna ubrac kogos w co tylko sie chce ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *