Poznaj Linuksa 3

W miniony weekend w Rybniku odbyła się pierwsza edycja imprezy linuxowej Fedora Core Open Days, o której pisałem w notce FCOD w Rybniku.

W najbliższy weekend, 25 marca 2006 polskie LUGi (Grupy Użytkowników Linuksa) organizują ogólnopolską akcję „Poznaj Linuksa 3”.
W ramach tej imprezy, także na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, odbędzie się całodzienny cykl prelekcji poświęconych systemowi Linux.
Impreza odbędzie się równolegle w 8 miastach: Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach, Koszalinie, Szczecinie, Warszawie oraz Wrocławiu.

Podczas spotkań odbedą się prelekcje specjalistów zajmujących się tym systemem. Na przygotowanych stanowiskach komputerowych z systemem Linux każdy będzie mógł się zapoznać z tym systemem :) Na pytania odwiedzających będą odpowiadać konsultanci z lokalnych środowisk linuksowych. Jak zawsze bywa na imprezach tego typu, zostaną rozdane płyty CD i DVD z dystrybucjami Linuksa.

Spotkanie w Gliwicach przygotowuje Oddział Śląsk Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa (PLUG). Prelekcje prowadzone będą zarówno przez osoby wywodzące się z PLUG i Oddziału Śląsk, jak i przez zaproszonych gości – specjalistów w danych dziedzinach.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Tak jak na poprzedniej imprezie w Rybniku, w tej też nie wezmę udziału :( buuuu… Szkoda bo kolejna ciekawa inicjatywa się zapowiada w regionie, a mnie tam nie ma.

Więcej informacji o imprezie na witrynach akcji Poznaj Linuksa 3.
Dokładne adresy gdzie się odbęda spotkania, a także agenda imprezy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *