Poznaj Linuksa 3

W miniony weekend w Rybniku odbyła się pierwsza edycja imprezy linuksowej Fedora Core Open Days, o której pisałem w notce FCOD w Rybniku. A już w najbliższy weekend, 25 marca 2006 polskie LUGi (Grupy Użytkowników Linuksa) organizują ogólnopolską akcję "Poznaj Linuksa 3".

W ramach tej imprezy, także na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, odbędzie się całodzienny cykl prelekcji poświęconych systemowi Linux. Impreza odbędzie się równolegle w 8 miastach: Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach, Koszalinie, Szczecinie, Warszawie oraz Wrocławiu.

Podczas spotkań odbędą się prelekcje specjalistów zajmujących się tym systemem. Na przygotowanych stanowiskach komputerowych z systemem Linux każdy będzie mógł się zapoznać z pracą na tym systemie :) Na pytania odwiedzających będą odpowiadać konsultanci z lokalnych środowisk linuksowych. Jak zawsze bywa na imprezach tego typu, zostaną rozdane płyty CD i DVD z dystrybucjami Linuksa.

Spotkanie w Gliwicach przygotowuje Oddział Śląsk Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa (PLUG). Prelekcje prowadzone będą zarówno przez osoby wywodzące się z PLUG i Oddziału Śląsk, jak i przez zaproszonych gości - specjalistów w danych dziedzinach.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Tak jak na poprzedniej imprezie w Rybniku, w tej też nie wezmę udziału :( buuuu... Szkoda bo kolejna ciekawa inicjatywa się zapowiada w regionie, a mnie tam nie ma.

Więcej informacji o imprezie na witrynach akcji Poznaj Linuksa 3.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *