myself2 2.01

Nowa wersja pluginu myself2 - 2.01.

Changelog:

  • pełne wsparcie protokołu AQQ;
  • poprawienie pobierania nazw grup w konfiguracji;
  • poprawienie kilku drobnych błędów;

Nową wersję można pobrać standardowo z witryn tlenowskiej ekipy, także wszelkie pomysły, uwagi, błędy proszę zgłaszać w temacie poświęconym myself2.

Takie szybkie wprowadzenie poprawnej i pełnej obsługi AQQ w myself jest wynikiem bardzo dobrej współpracy z twórcą wtyczki TlenAQQ (thx Ziel). Tak, więc należy zaopatrzyć się w nową wersję myselfa2 i nową wersję TlenAQQ, aby wszystko ładnie grało i buczało :)

Dodatkowo został poprawiony błąd występujący przy pobieraniu nazw grup, jakie są możliwe do przypisania kontaktom myselfa w konfiguracji. Teraz dostępne są tylko grupy z sekcji "Lista kontaktów", a nie jak do tej pory, wszystkie dostępne w Tlenie (z wszystkich sekcji).

Jest pomysł na nowe dodatki do wtyczki związane z szybką zmianą opisu i stanu. Ja to widzę tak:

  • Dwuklik na myselfie otwiera okno zmiany opisu dla danego protokołu...
  • Pod PPM na kontakcie myselfa, pojawia się menu zmiany stanu...
    (coś podobnego jak jest przy ikonkach w trayu)

Ziel już dodał potrzebną funkcje w TlenAQQ, teraz tylko pomyśleć nad reszta protokołów i kodzić. Jak się to uda zaimplementować to wszystko, to wtyczka będzie bardzo dżezi :)

Dodano @ 03:20

Już znaleziono błąd :P

Przy włączeniu danego kontaktu w konfiguracji myselfa i zastosowaniu zmian, kontakt się doda do listy, ale zostanie offline do czasu najbliższej zmiany statusu. Dokładnie to brakuje jednej linijki kodu, o której musiałem zapomnieć będąc skupionym przy testach loadu z tlenem i bez tlena. W najbliższym wydaniu będzie to poprawione ;)

A tymczasem odświeżenie (zmiana) stanu/opisu naprawia błąd...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *