MalDevBlog 2.0

Wreszcie mogę oficjalnie przedstawić nową odsłonę MalDevBloga. Nowy design, nowe możliwości ;) Od kilkunastu dni się po troszkę z tym męczyłem, aż wreszcie skończyłem. Nie będę zbyt dużo pisał, wszystko ładnie widac :P

Przez zastosowanie Ajaxa w niektórych miejscach blogu oraz odpowiednie rozplanowanie, zaoszczędzono na stronie głównej w porównaniu do starej wersji ponad polowe zapytań do bazy i czasu generacji :)
Taki wynik przyspiesza generowanie strony i pobranie. Tak, wiec wersja 2.0 devbloga wymaga JavaScriptu do korzystania z pełni dobrodziejstw MalDevBloga. Ale Ci, którzy maja wyłączoną obsługę js też mają pełną swobodę i nie ma żądnych problemów utrudniających korzystanie z stronki. Jedynie w Panelu większość rzeczy nie będzie dostępna, a dzięki stronie Archiwum, maja również dostęp do archiwum podzielonego według daty publikacji.

Wszystkie wpisy zostały przesortowane i otagowane ;)

Jestem świadomy, że jest kilka błędów, niektóre wynikające z błędów przeglądarek (m.in. problem tła w formularzu komentarza pod Firefoxem i Opera, oraz brak obsługi szybkiego wstawiania tagów w komentarzach w przeglądarce Safarii.

Wiem, ze kilku "specjalistów" się doczepi do semantyki kodu. Do tego, że menu, albo linki w panelu i inne rzeczy nie są na listach, etc.

Nie będę generował zbędnego kodu css, żeby uzyskać jakieś efekty na listach, które mogłem łatwiej uzyskać. Poza tym strony robi się nie dla webmasterów a dla mas dumnie zwanych "internautami" ich nie interesuje, że to działa tak a nie inaczej, dla nich ważny ostateczny wynik i wygląd.
Wiem, ze kolejny argument będzie to ze przez to strona jest mniej dostępna dla osób korzystających z różnych pomocy (niepełnosprawni), ale czy syntezator przeczyta bold czy strong?

To chyba na tyle, jak cos jeszcze się mi przypomni to dodam :P

6 thoughts on “MalDevBlog 2.0”

 1. Ładne :)

  Hmm, ja teraz nad designem aplikacji siedzę…
  i jakiś potworek mi ciągle wychodzi….
  ale to nic, potworka też można polubić.

  pa,
  n.

 2. Styl zajedwabisty tylko w okolicy okna komentarza strasznie dużo tekstu napakowane – wizualnie to jakoś średnio wygląda.
  Ale strona gł. z wpisami – wypas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *