Web @Mail

23 marca 2006

Wpadł mi do głowy ciekawy i fajny pomysł na projekcik. Wszystko byłoby fajnie, ale własnie znalazłem już gotowe rozwiązanie. Dokładnie miałem identyczne plany, które zrealizowała już firma CalaCode, produkt nosi nazwę @Mail.

Projektem tym miał być system, czy klient email przez którego każdy by mógł sprawdzić za pomocą przeglądarki swoją poczte z dowolnego konta e-mail. Na początek myślałem o wersji standardowej opartej na samym php, a później po zaimlementowaniu większości kodu przejście na Ajaxa :)

Jak wyżej pisałem, wspomniana firma stworzyła już coś takiego. Rozwiązanie prezentuje się bardzo ładnie i profesionalnie.
Poniżej screen z działania tego cuda :)

WebMail @Mail

@Mail jest kompletnym klientem pocztowy obsługujący POP3/IMAP dostępny przez przeglądarke :) Posiada wszystkie „bajery” typu książka adresowa, smsy, kalendarz, grupowanie, wyszukiwanie poczty…
Ładny interfejs i wogóle, sami zobaczcie, jest dostępna wersja demo online.
Prawda, że fajne :>

No cóż, nad tym juz nie muszę kombinować, ale wpadł mi innym pomysł. Co to będzie to narazie pozostanie tajemnicą :D Mam nadzieję, że w tym temacie też mnie nikt nie uprzedził. Istnieją wersje na Javie i apletach, ale w wersji Ajax jeszcze nie widziałeęm :P Znajdzie sie trochę czasu to trzeba będzie się tym zając… heh tylko z czasem trochę gorzej już :( za dużo projektów i pomysłów na głowie :D

Podobne notatki:

Może zainteresują Cię również następujące, pododbne notatki:

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.
Możesz być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Możesz użyć tych tagów XHTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jeśli chcesz wstawić kilku linijkowy fragment kodu, użyj tagów <pre lang="x"></pre> (gdzie x język kodu np. cpp, perl, html). W ten sposób kod zostanie odpowiednio sformatowany i pokolorowany przez system.

Uwaga!

Na tym blogu działa system cache oraz filtr antyspamowy. Twój komentarz może być widoczny na stronie z pewnym opóźnieniem. Proszę o cierpliwość. Jeśli utraciłeś już wszystkie jej zasoby poinformuj mnie o tym, być może system uznał Cię za spamera ;)