Zyski FireFoxa

13 marca 2006

Ile zarabia Mozilla na swoim flagowym produkcie?

Informacje zamieszczone na kilkunastu witrynach podają sumę rzędu 72 milionów dolarów. Tyle Mozilla Corporation zarobiła w 2005 roku dzięki swojej przeglądarce. Prognozy na bieżący rok również wyglądają imponująco. Żródłem tych informacji ma być Google.
Wszystko za sprawą boksu Google Search standardowo umiejscowionego w prawym górnym rogu przeglądarki. Za każde kliknięcie w reklamy sponsorowane z strony wyników wyszukiwania Mozilla Corporation otrzymuje prowizje. Można powiedzieć, że zarabiają na użytkownikach, a napewno dzięki nim.

Opera również zaczeła współpracę z Google, na tej samej zasadzie co FireFox, przez co w zeszłym roku zrezygnowała z opłat za korzystanie z ich przegladarki. W pierwszym półroczu 2005 roku Opera zarobiła dzięki Google 900 tys. dolarów.

Podobne notatki:

Może zainteresują Cię również następujące, pododbne notatki:

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.
Możesz być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Możesz użyć tych tagów XHTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jeśli chcesz wstawić kilku linijkowy fragment kodu, użyj tagów <pre lang="x"></pre> (gdzie x język kodu np. cpp, perl, html). W ten sposób kod zostanie odpowiednio sformatowany i pokolorowany przez system.

Uwaga!

Na tym blogu działa system cache oraz filtr antyspamowy. Twój komentarz może być widoczny na stronie z pewnym opóźnieniem. Proszę o cierpliwość. Jeśli utraciłeś już wszystkie jej zasoby poinformuj mnie o tym, być może system uznał Cię za spamera ;)